Udženija (ODS): "Poloprimátorka" není schopná rozsvítit vánoční strom

24.11.2015 15:09

Ještě včera Adriana Krnáčová na svůj nový web umístila větu, že se nebudeme vzdávat našich tradic a rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Nyní vyšla zpráva, že se prý i přes její nesouhlas (takže už nerozhoduje vážně o ničem?) rozsvěcovat nebude.

Udženija (ODS): "Poloprimátorka" není schopná rozsvítit vánoční strom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

Pokud paní primátorce zástupci policie doporučili tuto tradici zrušit, pak je na místě se ptát, jaká bezpečnostní rizika hrozí Pražanům a proč nás o tom někdo neinformuje?

Jak je možné, že se mohou konat jiná shromáždění, sportovní a kulturní akce a nemůže se rozsvěcet vánoční strom? 

Jak je možné, že bezpečnostní složky umí ochránit shromáždění příznivců pana prezidenta Zemana a pana Konvičky a na druhou stranu neumí zajistit bezpečnost Pražanům při konání jejich tradiční akce?

Podle dnešních aktuálních informací, které máme jako zastupitelé hl. města Prahy nehrozí bezprostřední riziko, a nebyla přijata žádná bezpečnostní opatření, která by signalizovala opak. Byla pouze avizována vyšší předběžná opatrnost např. na úrovni dopravních či energetických uzlů, tak jako všude v Evropě. Existuje tedy něco, o čem my zastupitelé hl. města Prahy nejsme informování? A pokud hrozí nějaké bezpečnostní riziko, tak proč paní primátorka nesvolá krizový štáb a neřeší to?

Primátor hlavního města Prahy by neměl v této situaci vyvolávat zbytečnou paniku a stát si pevně za svým rozhodnutím a udělat takovou koordinaci s bezpečnostními složkami, aby akce na které jsou Pražané zvyklí, nebyly rušeny pouze kvůli něčí neschopnosti nebo alibismu.

A naopak v sobotu by měla paní Krnáčová stát jako první v řadě na Staroměstském náměstí a symbolicky vánoční strom (mj. tradiční symbol západní civilizace) "rozsvítit". Ale to bychom chtěli asi moc od paní Krnáčové, které asi jediné nedochází, že byť ještě stále sedí ve svém křesle a úřednici ji titulují „paní primátorko“, tak žádnou primátorkou už není. Má rozpadlou koalici a polovičatou nefunkční Radu, což se ostatně odráží v jakékoli akceschopnosti a to i v takových věcech, jako je organizace při rozsvícení vánočního stromu.

Bohužel primátorka Krnáčová vidí symboly jinde - hlavním symbolem Prahy, který zmiňuje jako jednu z hlavních priorit Prahy na svém novém webu, je pro ní v dnešní době třeba “židle, která spoluvytváří image města pro všechny."
http://www.parlamentnilisty.cz/…/Krnacova-ANO-Zidle-je-symb…

Naprosto nepochopitelné! To už se snad paní "poloprimátorka" Krnáčová vysmívá Pražanům přímo do obličeje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Nemáme důvod hlasovat ani pro závěrečný účet jednoho z toho roku

11:49 Kalousek (TOP 09): Nemáme důvod hlasovat ani pro závěrečný účet jednoho z toho roku

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 na téma Návrh státního závěrečného účtu Česk…