Udženija (ODS): TOP 09 na nás útočí zbytečně a nefér

28.02.2016 13:09 | Zprávy
autor: PV

Někteří zastupitelé podpořili dohodu o navázání sesterských měst mezi Pekingem a Prahou, protože si myslí, že je pro naše hlavní město strategické uzavírat obdobný druh partnerství s městy napříč kontinenty. Obdobnou smlouvu s Pekingem mají např. Berlín, Paříž, Londýn či Washington.

Udženija (ODS): TOP 09 na nás útočí zbytečně a nefér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

Obsah jediného odstavce z materiálu, který byl přijat pražským zastupitelstvem a který je TOP09 napadán, je standardní a integrální součástí české zahraniční politiky od jejího počátku. Ať už bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, či stávající Lubomír Zaorálek na tuto politiku ČR vždy navazovali. Proto třeba také Tchaj-wan nemá v ČR ambasádu. Jako ostatně skoro všude ve světě. Mimochodem Praha má již zhruba 15 let smlouvu s Tchaj-pejí, hlavním městem Tchaj-wanu.

Je nutné také dodat, že tuto smlouvu mezi Prahou a Pekingen muselo schválit a společně předjednat i Ministerstvo zahraničních věcí, a to na základě bilaterárních a diplomatických vztahů. Ostatně stejný postoj, jako má Česká republika je možno najít na oficiálních stránkách amerického Ministerstva zahraniční věcí ZDE.

Nepochopitelná hysterie je dle našeho názoru vyvolaná záměrně a uměle

Navíc jsme přesvědčeni, že intenzivnější spolupráce s čínskou stranou na komunální úrovni otevírá další prostor pro spolupráci a dialog nejen v otázkách ekonomických, ale pravě i kulturních a politických, a to včetně možnosti dialogu o lidských právech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…