Úřad vlády ČR zveřejnil odměny zaměstnanců

11. 7. 2014 18:13

Odměny současného vedení Úřadu vlády ČR za premiéra Bohuslava Sobotky jsou transparentní a spravedlivější. Úřad vlády udělil tyto odměny v souladu s pravidly odměňování ve státní správě, a s důrazem na lepší proporcionalitu a spravedlivé udělování odměn.

Úřad vlády ČR zveřejnil odměny zaměstnanců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie
reklama

Zatímco vedoucí Úřadu vlády ČR získal v době Nečasovy vlády v 1. pololetí 2013 na odměnách bezmála jeden milion korun (968 tisíc Kč), současný premiér Sobotka snížil tuto částku pro vedoucího úřadu za 1. pololetí 2014 na 100 tisíc korun.

Předchozí vedení Úřadu vlády ČR za premiéra Jiřího Rusnoka udělilo za dobu svého působení odměny ve výši 27,5 milionů korun, vedení Úřadu vlády ČR za premiéra Sobotky udělilo odměny ve výši 20 milionů korun.

Zároveň předseda vlády Sobotka rozhodl o spravedlivějším rozložení odměn mezi všechny zaměstnance tak, aby nepokračovala praxe vedení úřadu předchozích vlád, kdy si malá skupina „vyvolených“ rozdělila až několik milionů korun.

Odměny Úřadu vlády ČR – 1. pololetí 2014 – nové vedení za premiéra B. Sobotky

Objem finančních prostředků na odměny v období únor – červenec 2014 byl rozdělen podle počtu zaměstnanců v jednotlivých sekcích Úřadu vlády ČR (celkem pro 502 zaměstnanců). Při stanovování této částky Úřad vlády ČR vycházel z návrhu služebního zákona, ve kterém se předpokládají stropy na odměny v maximální výši 25 % v poměru k vyplaceným platům. Návrh je tedy v souladu s navrhovanou legislativní úpravou. Odměny rozdělovali podle pracovních výsledků konkrétním zaměstnancům vedoucí příslušných útvarů po projednání s personálním útvarem a vedoucím úřadu. Náměstci a ředitelé sekcí obdrželi 6 %, ředitelé odborů 16 % a ostatní 78 % z celkového objemu vyplacených odměn.

Odměny byly vyplaceny především za práci nad rámec stanovených činností, flexibilitu při vyjednávání s resorty, přípravu např. služebního zákona, přípravu a realizaci převodu agend z ministerstev na Úřad vlády ČR a naopak, tvorbu závěrečných zpráv pro Evropskou komisi, práci nad rámec stanovené pracovní doby, práci o víkendech, plnění dalších mimořádných a zvlášť významných úkolů (vytvoření struktury útvaru, zajištění kontinuity výkonu agend, zavedení a dodržování úsporných opatření, plnění úkolů vedoucího úřadu vlády).

Tabulka odměn Úřadu vlády ČR k 30. červnu 2014
Vedoucí Úřadu vlády ČR 100.000,- Kč
 1. náměstek 130.000,- Kč
 2. náměstek 135.000,- Kč
 3. náměstek 130.000,- Kč
 1. ředitel sekce 110.000,- Kč
 2. ředitel sekce 120.000,- Kč
 3. ředitel sekce 70.000,- Kč

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vlada.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Koronavir odhalil nepřipravenost nás všech

12:15 Vích (SPD): Koronavir odhalil nepřipravenost nás všech

Pandemie koronaviru. Stát není připraven na krizové situace tohoto typu. Krizové plány nejsou aktuál…