Urban (ČSSD): Mladí a pohled na starobní důchody

03.08.2017 8:35

Představa mladé generace o tom, jak vysoké jsou v Česku důchody, je jak z knihy Andreje Babiše. Mladí lidé odhadují, že starobní důchod se pohybuje mezi 14 až 17 tisíci měsíčně, ačkoliv průměrný důchod se pohybuje okolo 12 tisíc korun.

Urban (ČSSD): Mladí a pohled na starobní důchody
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Díky ČSSD bude seniorům od příštího roku přidáno průměrně 500 Kč ke starobnímu důchodu každý měsíc, což dělá 6000 Kč ročně. Mladí lidé také věří, že budou mít také nárok na starobní důchod, i když jsou skeptičtí.

A to není, navzdory některým alarmistům, nerealistická představa, jelikož penzijní systém založený na průběžném pilíři je udržitelný.

Odchod do důchodu je pro mnohé seniory šokem, protože jejich příjmy klesnou, i když náklady zůstávají stejné. V Česku je evidováno na 2,4 milionů starobních důchodců, ale na průměrný důchod nedosáhne ani polovina z nich.

Člověk, který celý život pracuje anebo vychovává další generace, by ale neměl být ve stáří chudý, měl by mít dobrý životní standart.

Proto je třeba, aby starobní důchod byl na úrovni 50 procent průměrné mzdy. Pokud bude mít ČSSD možnost se podílet na vládnutí, jednou z jejích priorit bude udržení penzijního systému a zaručení dobrého života i ve stáří.

Bc. Aleš Urban, DiS., člen ČSSD Vysočina

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Nebudeme bourat šanci na změnu

22:57 Jurečka (KDU-ČSL): Nebudeme bourat šanci na změnu

Komentář na facebookovém profilu k otázce manželství pro všechny