Cílem tohoto zákona je totiž podmínit udělení tzv. zvláštních církevních práv splněním přísné bezpečnostní prověrky, a to hned u několika orgánů jako BIS, Policie ČR, Vojenské zpravodajství a Úřad pro zahraniční styky a informace. KDU-ČSL, ČSSD, komunisté a Okamurova SPD projednávání znemožnili.
Tato zvláštní práva totiž umožňují dané církvi duchovní službu ve věznicích, v armádě nebo je opravňují k výuce náboženství na školách. Církvi tím pádem také vzniká nárok na státní podporu.
„Pro strany, které dnes projednání zabránili, je důležitější zakázat kouření v hospodách, než zamezit tomu, aby mohli muslimští radikálové zakládat školy a chodit do věznic. Právě tady můžou přesvědčovat vězně ke konvertování k islámu,“ řekl po hlasování předseda klubu Úsvit-Národní koalice Marek Černoch.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV