Uvírová (ANO): Skládka uhlí společnosti Liberty Ostrava má přísnější podmínky provozu

13.10.2019 6:34

Krajský úřad Moravskoslezského kraje nastavil přísnější podmínky pro provoz skládky uhlí společnosti Liberty Ostrava. Přezkum integrovaného povolení přinesl další opatření, které má snížit prašnost skládky.

Uvírová (ANO): Skládka uhlí společnosti Liberty Ostrava má přísnější podmínky provozu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Lidé z Moravskoslezského kraje jsou právem citliví na to, jaký vzduch dýchají. Krajský úřad začal přehodnocovat integrované povolení provozu skládky bezprostředně po incidentech, kdy se v jejím okolí a dokonce v blízkosti zástavby vznášely oblaky prachu. Ukázalo se, že dosavadní opatření, která společnost Liberty Ostrava dodržovala, prostě nestačí,“ uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová.

Dosavadní podmínky pro manipulaci s uhlím uskladněným na volné ploše například nařizovaly pravidelné zvlhčování uskladněného materiálu. Prašnost mělo také snižovat zhutňování hromad nebo opatření určující způsoby přesouvání uhlí.

„Nové podmínky integrovaného povolení ukládají provozovateli skládky každodenní kontroly hromad uskladněného uhlí, včetně manipulačních ploch. To umožní operativně určovat rozsah i dobu vlhčení matriálu vodou s použitím aditiv. Těmito kontrolami a pravidelnou údržbou se na povrchu hromad podaří zachovat pevnou krustu, která odolá povětrnostním podmínkám a zajistí, že se z hromad už tolik prášit nebude,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová a dodala, že nové požadavky byly v rámci přezkumu integrovaného povolení projednány i s Českou inspekcí životního prostředí.

Využívání plochy v areálu společnosti Liberty Ostrava ke skladování uhlí  bylo povoleno rozhodnutím Drážního úřadu v roce 1998. Prvotní integrované povolení pro koksovnu v ostravské huti, nyní společnosti Liberty Ostrava, bylo vydáno v roce 2005. Od této doby proběhlo 29 změn. Aktuální zpřísnění podmínek provozu nabylo právní moci 30. září 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

21:23 Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

Železniční trať, která spojuje zastávky Olomouc město a Olomouc Hejčín, naopak odděluje dvě ulice, V…