VLASTA: Otazník nad IT službami v Praze 10

13. 4. 2015 17:31

Praha 10 potřebuje urgentně řešit zajištění IT služeb. Plánované jednání zastupitelů a expertů všech stran neproběhlo. Proč? Koaliční zastupitelé se na poslední chvíli omluvili z jednání. Koalice VLASTA varuje před riziky z prodlevy.

VLASTA: Otazník nad IT službami v Praze 10
Foto: Hans Štembera
Popisek: Renata Chmelová (VLASTA), zastupitelka Prahy 10
reklama

Smlouva na IT služby pro Úřad městské části Praha 10 vyprší 31. července 2015. Při jednání zastupitelstva Prahy 10 dne 27. března ztroskotal návrh senátorky a uvolněné radní pro IT Ivany Cabrnochové (Strana zelených) vybrat externího poskytovatele v užším výběrovém řízení. Hledáním optimálního řešení zastupitelstvo pověřilo kromě poradního orgánu Rady (Komise majetková) také svůj finanční výbor, doplněný o odborníky nominované jednotlivými stranami.

Zasedání bylo svoláno na 8. duben. Dvě hodiny před začátkem ho ale předseda Finančního výboru Oldřich Choděra (ODS) zrušil, aniž by byl stanoven náhradní termín. Jako důvod uvedl to, že se z dlouho plánovaného jednání na poslední chvíli omluvila většina (koaličních) zastupitelů.

„Koalice VLASTA za tuto nehodu odpovědná není. Na to si příliš vážíme pracovního i volného času svého i svých expertů. Omluvit se několik desítek minut před jednáním je jistě možné, ale vzhledem k ostatním poněkud nekolegiální,“ říká k tomu Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelského klubu koalice VLASTA, a dodává: „Naši odborníci byli a nadále jsou připraveni konstruktivně jednat a přednést své návrhy.“

S tím, kam by se měla jednání ubírat, seznamuje veřejnost další zastupitelka VLASTY Olga Richterová: „Naše expertní skupina došla k jednoznačnému závěru, že klíčové při hledání optimálního řešení zajištění IT služeb je zpracování analýzy skutečných potřeb úřadu MČ Praha 10.“

„Jde o nemalé peníze z našeho rozpočtu. Každý měsíc, o který se bude protahovat hledání výsledného řešení, stojí správa IT služeb Úřad MČ Prahy 10 minimálně o 1 milion korun navíc,“ uzavírá Renata Chmelová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházka (ANO): Obvod hledá řešení, jak zvelebit okolí Radbuzy

22:13 Procházka (ANO): Obvod hledá řešení, jak zvelebit okolí Radbuzy

Vyčistit a zvelebit okolí levého břehu Radbuzy od Wilsonova mostu až ke Zborovské ulici, to bylo hla…