Valachová (ČSSD): Děti si zaslouží důstojné bydlení, a tím ubytovny nejsou

02.04.2019 16:21

Komentář na facebookovém profilu k bydlení dětí ohrožených chudobou

Valachová (ČSSD): Děti si zaslouží důstojné bydlení, a tím ubytovny nejsou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Kateřina Valachová

Dneska jsem (kromě jiných akcí) na kulatém stolu a pak na tiskové konferenci. Vše se týká bydlení. Senioři a děti jsou ti nejzranitelnější. Zaslouží si na prvním místě důstojné bydlení. A tím ubytovny nejsou! Cenově dostupné a kvalitní bydlení musí garantovat stát a obce, musí odstranit bariéry a zajistit kvalitní standart. Na zákoně o bydlení pracujeme již příliš dlouho.

Je načase práci ukončit a předložit účinné řešení. To musí přinést společně zejména MMR, MPO a MPSV. Našla jsem zajímavý text v LN. NKÚ ústy pana Kaly říká, že máme "zasukovaný stát" (kdo neví, co je tím myšleno, nechť vezme sekyrku a jde chvíli štípat dříví, přijde na to velmi rychle). Musím přiznat, že tento příměr je velmi trefný.

Jedno z témat dnešního kulatého stolu je, kolik nás vlastně to nedostupné bydlení stojí jinde. Vzpomínám si, jak v roce 2005 začínala debata na toto téma stylem: Klid, nás se to netýká, nemáme ghetta jako na Západě. Prostě pohodička.

No. Tak už je máme a je jich čím dále, tím více. Bydlení už je problém skoro pro každého mladého člověka i pro osamoceného seniora. "Stát by měl podle kontrolorů také lépe plnit svou roli, pokud jde o bytovou politiku a definovat sociální bydlení. Do podpory bydlení stát v letech 1997 až 2017 investoval 232 miliard korun, přesto NKÚ zjistil, že v některých oblastech se situace zhoršovala. Roste například počet sociálně vyloučených lokalit i počet obyvatel v nich. Podle NKÚ přitom hrozí, že dostupnost bydlení pro různě ohrožené skupiny obyvatel se bude nadále zhoršovat." To se píše v onom článku v Lidových novinách.

Největší ránu dostávají přitom severní Čechy a severní Morava. Jako by už těch ran nebylo dost. V dostupnosti bydleni bude alfou i omegou úspěchu, zda dokážeme najít fungující řešení podle regionů!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Mariánský sloup. Útok ze strany pražské městské policie na bratra sochaře Váni

12:14 Pospíšil (TOP 09): Mariánský sloup. Útok ze strany pražské městské policie na bratra sochaře Váni

Komentář na facebookovém profilu ke snaze postavit Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze