Válek (TOP 09): Rapid Re-Housing není řešení pro tíživou situaci

17.09.2018 5:37 | Zprávy
autor: PV

Hledat nové způsoby řešení tíživých životních situací je třeba, a zvlášť, když jde o lidi v nouzi a bez domova. Také proto brněnská TOP 09 souhlasila s pilotním testováním a zavedením systému Rapid Re-Housing. Po téměř roce je však potřeba bilancovat a objektivně zhodnotit výsledky, které zdaleka nejsou tak příznivé, jak někteří zamýšleli.

Válek (TOP 09): Rapid Re-Housing není řešení pro tíživou situaci
Foto: TOP 09
Popisek: Vlastimil Válek

Čelní představitelé brněnské buňky TOP 09, také na základě veřejně dostupných dat z evaluační zprávy, bilancují fungování projektu. „ Nedá se říct, že je systém jako celek špatný, nicméně tíživou životní situaci dotčených nedokáže pomoci vyřešit. Jednoduše řečeno, po necelém roce fungování můžeme konstatovat, že tím, že rodina získá městský byt, který jí umožní žít v důstojnějších podmínkách, nepomůžeme pravidelné školní docházce, ani zájmu o zisk stabilního zaměstnání, jak dokázala i nezávislá studie“ popisuje Petr Kunc, předseda TOP 09 Brno-město.

Projektu Rapid Re-Housing se nepodařilo naplnit několik důležitých předpokladů. „Pomohl sice rodinám v nouzi k bydlení v důstojnějších podmínkách a příspěvek od státu, který rodiny získávají, nejde do kapes obchodníků s chudobou, kteří vlastní ubytovny, ale přímo městu, které ale zase nedisponuje nekonečným množstvím bytů, které by mohlo do projektu uvolnit. Navíc prázdná místa v ubytovnách se prakticky okamžitě zaplní novými zájemci, takže koloběh se rozbíhá znovu a znovu. A další věc je, že na městské byty existuje pořadník a lidé, kteří jej dostanou v rámci Rapid Re-Housing takto automaticky předbíhají řádné čekatele,“ upozorňuje Vlastimil Válek (TOP 09), kandidát na primátora města Brna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ferčíková Konečná (Zelení): Vládě je vlna veder k smíchu. Nechce ji krizově řešit

15:01 Ferčíková Konečná (Zelení): Vládě je vlna veder k smíchu. Nechce ji krizově řešit

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu, aby vláda řešila vlnu veder dle k…