Asi si říkáte: „ Co může být na skonu jednoho stále opilého bezdomovce až tak mimořádného, když lze v Plzni každoročně zaznamenat obdobných případů vždy několik?“ Škroud však pár dní předtím než vydechl navždy, stačil ještě poskytnout policii zajímavou výpověď, která odstartovala těžce uvěřitelný příběh.
„Muž bez domova“ byl totiž ještě v den své smrti oficiálním jednatelem a vlastníkem firmy Toladena Trade, s.r.o. Ta dovážela ve velkých objemech ropné produkty ze zahraničí a obratem je přeprodávala tuzemským odběratelům, výstižněji řečeno dalším firmám s obdobně nastrčenými jednateli. Hlavní principem vedoucím k zbohatnutí z tohoto „byznysu“ bylo znepřehlednění toku peněz tak, aby bylo možno se vyhnout placení daně z přidané hodnoty.
Podle deníku Právo za podvody stáli Tomáš Kočárek, Jan Kroupa a Tomáš Vlček. Těm „bílé koně“, cválající za několik tisícovek měsíčně, naháněli Eva Jeslínková a známý recidivista Vojtěch Sivák. Oba dva byli vedeni jako správci ubytovny patřící vlivnému exponentu plzeňské ODS Petru Štruncovi, který v červnu svoji stranu po dlouhých letech záhadně a v rychlosti opouští. Pro úplnost je nutno podotknout, že Vlček byl v době svého „podnikání“ také asistentem náměstka primátora Plzně Petra Runda, šéfa doubravecké ODS.
Jeden z oslovených bílých koní “asi padesátiletá invalidní důchodkyně“ pro tisk posléze potvrdila, že pro Kočárka a Kroupu vybírala bankovní hotovost, měsíčně vždy ve výši kolem 1,5 milionu korun, přičemž výsledná suma vytvořila nakonec milionů sedmnáct.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Valenta - profil