Vaše věc: Kurdové přes palubu

30. 8. 2016 18:36

To, že Turecko se v Sýrii angažuje ne na podporu režimu prezidenta Asada nebo zejména v boji proti IS, ale kvůli tomu, aby udrželo syrské Kurdy tak daleko od hranic s tureckým územím, kde žijí turečtí Kurdové, všichni vědí. Nyní Turci v tomto svém snažení nyní získali důležitého spojence.

Vaše věc: Kurdové přes palubu
Foto: M.Kutilová
Popisek: V kurdském městě Kobaní

Kurdové bojují proti ozbrojencům Islámského státu. Jsou ve své snažení velmi odhodlaní a také úspěšní, a Západu svým konáním, bojem proti IS, hráli do karet, a tak jsou od Západu vyzbrojováni. (Ne samozřejmě těžkými zbraněmi, aby jejich síla nebyla „příliš“ velká…)

Kurdové ve svém boji proti IS samozřejmě bojují také o svou budoucí autonomii, nebo dokonce za vytvoření nezávislého Kurdského státu. S autonomií (dokonce se vznikem autonomního kurdského státu) pro Kurdy (v Turecku jich je 11,4-14 milionů, v Íránu až 7 milionů, v Iráku až 6,5 milionů a v Sýrii 1,6 milionu) počítala i Sévreská smlouva z roku 1922. Kdo ale o ničem podobném nemůže ani slyšet, je právě Turecko.

A zdá se, že s tím, jak se daří ničit moc Islámského státu v Sýrii, přestávají být Kurdové pro Západ potřební, a tak se Spojené státy zřejmě rozhodly hodit je přes palubu a podpořit plán svého spojence z NATO, Turecka, proti Kurdům.

Takové chování se ovšem nezapomíná ani v osobních vztazích, ani v politice. Tak se seriózní politika zkrátka dělat nedá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný (JAP): Protože měříme všem stejným metrem, navrhuji projednání stanoviska k sílící rusofobii

16:06 Volný (JAP): Protože měříme všem stejným metrem, navrhuji projednání stanoviska k sílící rusofobii

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 22. října 2019 - návrh projednání stanovisla Poslanecké sně…