Vedlich (TOP 09): Začínat svůj mandát skandalizací svých předchůdců je velmi nedůstojné

01.02.2020 16:50 | Zprávy
autor: PV

Prohlášení Jindřicha Vedlicha ke lžím Jiřího Bláhy.

Vedlich (TOP 09): Začínat svůj mandát skandalizací svých předchůdců je velmi nedůstojné
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Jindřich Vedlich

Nikdy jsem si nemyslel, že se budu muset vyjádřit na adresu mého nástupce ve funkci náměstka pro rozvoj a investice pana Jiřího Bláhy. Po jeho zvolení jsem se s ním setkal a nabídnul jsem mu, že mu předám a vysvětlím všechny projekty, které byly rozpracovány. Pan Bláha tehdy nadšeně souhlasil. Slíbil, že se mi ozve, stanoví několik termínů a budeme se scházet. Nikdy se mi pak už neozval. Pouze jsem se pak doslechl, že rozhlašuje, že mu nikdo nic nepředal, že nalezl pouze prázdné skříně a že jeho práce je detektivní činnost. Z mého pohledu vrchol trapnosti a ubohosti. Pan Bláha tím zakrývá svoji neschopnost. Kdysi jsem si myslel, ještě když byl vedoucí Živnostenského odboru, že je to slušný člověk. Nyní si to už nemyslím.

Pan Bláha byl jedním z nejdéle sloužících vedoucích odborů. Vedoucí odboru má nejenom právo, ale i povinnost se zúčastňovat každého zasedání zastupitelstva města. Tam primátor a jeho náměstci předkládají jednotlivé návrhy usnesení. To pan Bláha na zastupitelstvu nedával pozor? Asi ne, jak dokládá například kauza prodeje parkovací věže na kola na Riegerově náměstí, kde pan Bláha jasně dokázal, že neví, o čem hovoří. V reportáži České televize řekl, že minulé vedení radnice nedosáhlo se soukromým vlastníkem dohody na tom, za jakou cenu bude realizován odkup věže. Pokud by si tento bezkonkurenčně nejslabší člen vedení města dal práci, zjistil by, že zastupitelstvo města přijalo můj návrh usnesení na odkup věže za 6 mil. Kč. Tomuto zasedání zastupitelstva byl pan Bláha přítomen.

Pravidelně jsem na zastupitelstvu též předkládal zprávu o průběžném stavu ITI (nového dotačního období), tedy klíčových projektech města. To pan Bláha neslyšel?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.