Veleba (SPO): Mezi dvěma státními svátky aneb jednoduchá režie

03.11.2015 22:22 | Zprávy
autor: PV

Přesně před týdnem jsme oslavili nejvýznačnější státní svátek a to vznik Československa 28. října 1918.

Veleba (SPO): Mezi dvěma státními svátky aneb jednoduchá režie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Tento den je nejenom státním svátkem, ale je také řádovým dnem, kdy prezident republiky, uděluje vysoká státní vyznamenání nejvýznamnějším osobnostem. I v letošním roce, se strhla mela a část pravicových politiků, „Pražské kavárny“ a ČT prezidentův výběr ostře napadli.

Tak například jednomu politikovi „běhal mráz po zádech“, když prezident udělil státní vyznamenání bývalému ministrovi zemědělství. Při této příležitosti mně napsal jeden pamětník následující řádky: „Možná, že tento politik by si měl vzpomenout na doby svého mládí, kdy jako člen SSM přebíral v Táboře ocenění od svých svazáckých představitelů. Měl by si také vzpomenout na to, že uzavřel sňatek s dcerou bývalého vysoce postaveného funkcionáře KSČ“. Někomu se tyto dvě věty mohou zdát jako nepatřičné, ale mělo by platit, že při kritice, a v tomto případě nevybíravé, druhého bych měl mít pečlivě zameteno před vlastním prahem.

Napadá mně, že už snad přišel čas, že bychom se měli vrátit k přístupu, který který vychází z věty Páně: „Ať hodí kamenem, kdo jsi bez viny“ - to když se rozvášněný dav jal kamenovat ženu lehkých mravů. Na rozdíl od výše jmenovaných kritiků a moralistů bývalý pan ministr zemědělství předal svůj rezort svým následovníkům s vysokou přidanou hodnotou. Byli jsme soběstační v komoditách, jako jsou brambory, vepřové a drůbeží maso, vejce, chmel, len. Měli jsme dostatečně velké stavy hospodářských zvířat. Měli jsme nadbytek potravin a ty byly kvalitní, bez náhražek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

7:16 Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder.