Veleba (SPO): Pane premiére, konejte!

30.11.2014 10:46

Senátor Jan Veleba se rozhodl oslovit předsedu Vlády ČR Bohuslava Sobotku a vyzvat jej, aby konal ve věci protidemokratických procesů spojených s veřejnoprávní Českou televizí.

Veleba (SPO): Pane premiére, konejte!
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba
reklama

Veřejnoprávní televize už dlouhé týdny útočí na prezidenta republiky Miloše Zemana. Už dlouhé týdny je její zpravodajství nápadně jednostranné. Hlavní zpravodajský prostor zaujímají převážně negativní zprávy vůči českému prezidentovi.

Neobjektivita zpravodajství, a to nejenom podle mého názoru, je jednou stránkou věci. Co ovšem považuji za mimořádně nebezpečné, je skutečnost, že veřejnoprávní televize se svým přístupem pasuje v podstatě do role svolavatelů a organizátorů v demokratických společnostech bezprecedentní negativní kampaně vůči hlavě státu. 

Pane premiére, dovolím si zmínit několik skutečností. V úvodu přímého přenosu slavnostního aktu vyznamenání 28. října je vysílání na deset minut přerušeno. Zato 17. listopadu běží z Klárova přenos na plné obrátky, zatímco z demonstrace na podporu prezidenta ve stejnou dobu na Klárově se přímý vstup nezdaří…

K tomu skandální případ cenzury a úpravy prezidentova vystoupení ze Žofína. Opravdu jsou to jen náhody? NE, toto nejsou náhody! Kdosi se snaží manipulovat s míněním občanů!

Očekával bych, pane premiére Bohuslave Sobotko, že se k těmto zcela zřetelným protidemokratickým procesům našeho nejvlivnějšího média, které je navíc financováno z koncesionářských poplatků občany a vedle toho státem, nějakým způsobem postavíte. Byla by to totiž vizitka silného premiéra. Byla…

Dokážete to?

Doposud jste totiž nehnul ani prstem a mlčíte. Tímto alibistickým přístupem se na krajně negativních procesech ve veřejnoprávní ČT a potažmo celé společnosti nepřímo podílíte.

Pane premiére, nesete svůj díl zodpovědnosti. Vyzývám Vás, abyste se k tomuto problému jasně postavil a začal konat. V opačném případě se obávám, že si hrajete s ohněm.

Ing. Jan Veleba

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: SPO
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Chci, aby se pásek stříhalo mnohem víc

13:49 Hejtman Kuba: Chci, aby se pásek stříhalo mnohem víc

Dnes se po půl roce otevírá Plavská ulice. Je bezpečnější díky nové cyklostezce.