Veleba (SPO): S ekoteroristy po marných jednáních je třeba zahájit boj

11.05.2014 6:41

Prohlášení Ing. Jana Veleby, senátora a čestného prezidenta Agrární komory ČR, k situaci v národním parku Šumava.

Veleba (SPO): S ekoteroristy po marných jednáních je třeba zahájit boj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba

Míra únosnosti byla na Šumavě překročena, kalich přetekl a je třeba konat. Když bude potřeba, a já si myslím, že bude, tak i bojovat. Měli bychom si vzít ponaučení ze strategie prezidenta Miloše Zemana, tedy - s teroristy se nevyjednává, ale bojuje.

Analogie ve vztahu k Šumavě zní: s ekoteroristy po marných jednáních je třeba zahájit boj.

Musíme jej vést na třech základních frontách, a to legislativní, politické a veřejné.

Fronta legislativní je otevřena v Senátu. Fronta politická začíná a dost možná i končí u ministra životního prostředí Richarda Brabce. On totiž svým rozhodnutím odvolat ředitele Jiřího Mánka podlehl fundamentální ekologické lobby a ztratil důvěru široké veřejnosti a zejména pak obyvatel samotné Šumavy. Fronta veřejná – ta je na Šumavě a v Jihočeském kraji. Naším cílem v zájmu Šumavy musí být probuzení veřejného mínění jako nejúčinnějšího nástroje, který lze vůči politikům typu pana ministra Brabce použít.

Za devět let, kdy jsem vedl Agrární komoru ČR, jsem naši zemi poznal vskutku důkladně.  Mohu proto zodpovědně říct, že to, co se stalo se Šumavou, nemá obdoby a je to zločin.

Vyzývám proto: seberme se, semkněme se a začněme konat. Jde o naši zemi, jde o odkaz našich předků, jde o naše potomky a jde o naši čest!

O výsledku akce v Horní Plané budu při nejbližší příležitosti informovat prezidenta ČR Miloše Zemana. Považuji to za svoji povinnost, vzhledem k tomu, že vím, jak moc se pan prezident o osud Šumavy zajímá.

Jan Veleba, senátor a čestný prezident AK ČR  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Jan Veleba

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Ze západu přichází sluníčkářská totalita a nesvoboda

15:45 Fiala (SPD): Ze západu přichází sluníčkářská totalita a nesvoboda

Komentář na facebookovém profilu k potlačování svobody slova