Velebný (ČSSD): V našem kraji jsme odvedli další kus práce. Hasiči i záchranáři budou mít příjemné zázemí

15. 3. 2016 22:00

Ve Městě Albrechticích za poslední období vzniklo zcela nové integrované výjezdové centrum hasičů a záchranné služby. Slavnostního otevření střediska za necelých 28 milionů korun se zúčastnil poslanec Ladislav Velebný.

Velebný (ČSSD): V našem kraji jsme odvedli další kus práce. Hasiči i záchranáři budou mít příjemné zázemí
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný

Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný se zúčastnil slavnostního otevření nového a moderního Integrovaného výjezdového centra pro dobrovolné hasiče a záchrannou službu ve Městě Albrechticích. Stalo se tak v úterý 15. března 2016 v 11.00 hodin. „V našem kraji jsme odvedli další kus práce. Je důležité poděkovat našim zástupcům Moravskoslezského kraje, jak vedení, tak i krajským zastupitelům, úředníkům a zástupcům regionální rady. Jsem velmi rád, že ve Městě Albrechticích je vybudované profesionální a moderní výjezdové centrum pro hasiče a záchrannou službu,“ řekl poslanec Ladislav Velebný.

Ve Městě Albrechticích jde o novostavbu pro dobrovolné hasiče a zdravotnické záchranáře, kteří se přestěhovali z nevyhovujících a zastaralých prostor do moderní novostavby. Práce na stavbě Integrovaného výjezdového centra odstartovaly v únoru loňského roku. Stavba si vyžádala necelých 28 milionů korun, téměř 24 milionů se podařilo získat z evropských peněz, zbytek doplatil kraj ze svého rozpočtu. „Je to další důležitá stavba v našem bruntálském regionu. Hasiči i záchranáři tak budou mít příjemné zázemí, ze kterého vyjíždí k záchraně našich spoluobčanů a jejich majetků a často při tom nasazují své životy. Je to další pozitivní krok vpřed při budování výjezdových center v našem regionu,“ dodal Velebný.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Města Albrechtic dosud sídlila v budově hasičské zbrojnice z roku 1974, pracovníci Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje obývali provizorní prostory, sloužící původně jako kanceláře. Nyní už se dobrovolní hasiči i zdravotničtí záchranáři v nové dvoupodlažní budově zabydleli. Jednotka sboru dobrovolných hasičů má k dispozici prostorné garáže s myčkou pro čtyři hasičské vozy, v oddělené části budovy je další garáž pro vozidla záchranářů. Obě složky integrovaného záchranného systému mají odpovídající komfortní zázemí potřebné pro svou práci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ti, co zneužívají dávky, mohou všechny systémy kombinovat

20:20 Okamura (SPD): Ti, co zneužívají dávky, mohou všechny systémy kombinovat

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu …