Veselý (ČSSD): Nenecháme děti v nouzi

26.10.2020 10:57 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k návrhu zálohovaného výživného

Veselý (ČSSD): Nenecháme děti v nouzi
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Ondřej Veselý

„Tatínek” (nebo „maminka”) kašlou na placení výživného na své dítě - to je scénář, který zažívá v České republice mnoho samoživitelek a samoživitelů. Jsem fakt alergický na to, když mi někdo řekne: "To si měl/a rozmyslet, s kým to dítě bude mít." To je sice moc „hezký” argument, ale neřeší, že nastalá situace doléhá nejvíc právě na dítě. A to si tuhle situaci samo nevybralo.

ČSSD se proto rozhodla to změnit. Nenecháme děti v nouzi! Samoživitelům, kterým bude druhý rodič dlužit na výživném, pomůžeme po dobu (maximálně) 24 měsíců měsíční částkou až 3000 korun. Současně ošetříme tvrdé vymáhání dluhu po neplatiči ze strany státu. Ulevíme tak samoživitelům a hlavně dětem, které nebudou muset řešit existenční problémy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš v plné kráse - zrušit ODS, zrušit opozici, zrušit novináře

22:14 Kupka (ODS): Babiš v plné kráse - zrušit ODS, zrušit opozici, zrušit novináře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.