Vícha (ČSSD): Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu

16.11.2018 3:20 odp.

Na ustavující schůzi Senátu 12. funkčního období byli zvoleni do orgánů Senátu také dva senátoři za ČSSD. Senátor Ivo Bárek je předsedou Mandátového a imunitního výboru, Miroslav Antl je znovu v čele Ústavně právního výboru.

Vícha (ČSSD): Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor a starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD)

„Přestože senátorský klub ČSSD po posledních volbách početně oslabil, podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu,„ konstatuje předseda Senátorského klubu ČSSD senátor Petr Vícha. „Jsem především rád, že Milan Štěch bude i nadále působit ve vedení Senátu jako jeho místopředseda. Je to nesporně ocenění jeho více než dvacetileté práce v Senátu a posledního působení ve funkci předsedy Senátu. Milan Štěch je zcela určitě člověkem na svém místě.“

Senátorský klub ČSSD má rovněž zastoupení ve vedení dvou komisí. Senátor Miroslav Nenutil, je opět v čele Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. A senátor Jiří Dienstbier je předsedou Stálé komise Senátu pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury.

„Usilovali jsme o poměrné zastoupení ve vedení Senátu i ve výborech a komisích, což se nakonec podařilo. Všichni naši předsedové odvedli v minulém funkčním období velmi dobrou práci a mají tak na co navazovat," uvedl předseda Senátorského klubu ČSSD Petr Vícha.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starostka Hamousová: Prodej městských bytů v ulici Dr. Václava Kůrky

14:01 Starostka Hamousová: Prodej městských bytů v ulici Dr. Václava Kůrky

Žatečtí zastupitelé se nebrání prodeji 52 bytových jednotek nájemníkům v domě v ulici Dr. Václava Ků…