Vilímec (ODS): Konečně se podařilo přijmout zákon, z něhož budou mít obce a jejich obyvatelé prospěch

15.06.2017 22:07 | Zprávy
autor: PV

Více peněz obcím zajistí změny v rozpočtovém určení daní, které schválili před víkendem poslanci. Sněmovnou prošel i návrh rozpočtového výboru iniciovaný poslancem za Plzeňský kraj a místostarostou Kdyně Vladislavem Vilímcem (ODS), který zvyšuje váhu kritéria počtu žáků v místních školách. Tento návrh však současně nepoškodí ani malé obce, které žádné školy nezřizují.

Vilímec (ODS): Konečně se podařilo přijmout zákon, z něhož budou mít obce a jejich obyvatelé prospěch
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Vladislav Vilímec

Více peněz obcím prošlo i s návrhy poslance ODS a kdyňského místostarosty Vladislava Vilímce

Více peněz obcím zajistí změny v rozpočtovém určení daní, které schválili před víkendem poslanci. Sněmovnou prošel i návrh rozpočtového výboru iniciovaný poslancem za Plzeňský kraj a místostarostou Kdyně Vladislavem Vilímcem (ODS), který zvyšuje váhu kritéria počtu žáků v místních školách. Tento návrh však současně nepoškodí ani malé obce, které žádné školy nezřizují.

„Jsem rád, že poslanci jednohlasně potvrdili zvýšení příjmů obcí o téměř 9 miliard a současně podpořili návrh na zvýšení hodnoty kritéria počtu žáků o dva procentní body, který jsem dříve prosadil v rozpočtovém výboru. Schválený návrh současně nepoškozuje obce, které školy nezřizují. Ve hře byl přitom i koncept z dílny Andreje Babiše, který by byl pro takové obce krajně nevýhodný. Obce, jako jsou třeba Petrovice u Sušice nebo Vysoký Bor u Klatov, by v případě přijetí Babišova návrhu přišly o příjmy přesahující 100 tisíc korun,“ komentuje rozhodování sněmovny Vilímec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády

8:19 Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků