Vinklátová (SLK): Daňové příjmy půjdou i do cestovního ruchu

28.01.2019 15:05

Z vyšších daňových příjmů letos Liberecký kraj investuje půl milionu korun do monitoringu cestovního ruchu, konkrétně na mapování návštěvnosti Libereckého kraje.

Vinklátová (SLK): Daňové příjmy půjdou i do cestovního ruchu
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

„Čím dál tím více se ukazuje potřeba, mít k dispozici údaje o cestovním ruchu,“ říká Květa Vinklátová, radní pro rezort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Jde zejména o data z ubytovacích zařízení, návštěvnosti jednotlivých turistických cílů, využívání stezek a dalších údajů,“ doplňuje Vinklátová. Potřeba zjišťování dat navíc plyne z Koncepce státní politiky cestovního ruchu stejně jako ze Strategie rozvoje kraje.

Pět set tisíc korun bude použito na zjištění návštěvnosti kraje a jeho turistických oblastí na základě využití zbytkových dat mobilních operátorů. „Kromě ´statických´ dat získáme i přehled o pohybu a rozložení návštěvníků v čase a místě, takže bude jednodušší a lepší, plánovat marketingové kampaně či pozorovat využívání potenciálu cestovního ruchu v kraji,“ udává Eva Hornová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Libereckého kraje.

Poskytovatelé mobilních sítí monitorují data na základě připojení mobilního telefonu k vysílačům, na nichž probíhá ověření telefonu. K přihlédnutí k potřebě cestovního ruchu je pak možné zjistit informace také o počtu návštěvníků z jiných zemí, celkovém počtu přenocování, frekvenci návštěv na území ČR a další.

Vedle tohoto měření bude navíc proveden marketingový průzkum na vnímání značky a destinace Liberecký kraj. Již v polovině letošního roku by mohl mít kraj první výsledky o směřování návštěvníků. „Vzhledem k tomu, že v posledních letech žádné takové větší měření provedeno nebylo, jsme velmi zvědavi, jak se poměnilo rozložení a struktura návštěvníků v kraji,“ doplňuje Květa Vinklátová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Malý: Cyklisté by měli dostat stejnou šanci jako vodáci

17:22 Senátor Malý: Cyklisté by měli dostat stejnou šanci jako vodáci

Cyklisté by měli ve vztahu ke dvěma pivům nebo dvěma deci vína dostat podle senátora Jaroslava Maléh…