Vinklátová (SLK): Desítky sklářů promění libereckou knihovnu na dva dny v Křišťálové trhy

11.10.2022 6:37 | Tisková zpráva

Křišťálový trh připravuje ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci Křišťálové údolí. Uskuteční se v pátek 14. a v sobotu 15. října a návštěvníkům představí produkci desítek sklářů z regionu.

Vinklátová (SLK): Desítky sklářů promění libereckou knihovnu na dva dny v Křišťálové trhy
Foto: youtube.com
Popisek: Květa Vinklátová, radní LK

„Po vichřici, která nám znemožnila pořádat Křišťálový trh v rámci Crystal Valley Weeku, jsme se rozhodli vynahradit možnost ukázek a prodeje sklářských a bižuterních výrobků v Liberci právě v Krajské vědecké knihovně. Pro mnohé je to možná překvapivé využití tohoto prostoru, ale myslím, že o to příjemnější to překvapení bude. Děkuji ředitelce knihovny a jejím kolegům za vstřícnost,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V knihovně si dají sraz malé rodinné podniky i velké sklářské firmy „Návštěvníci se mohou těšit nejen na produkty ze sklářských dílen, ale také na designové stánky. Kromě toho si budou moci dát něco dobrého k jídlu z produkce turnovského Puku Bistra nebo Kikina Cake. A pro děti budou připraveny dílničky, divadlo, anebo filmové pásmo se sklářskými pohádkami,” doplnil David Pastva, ředitel sekce Křišťálové údolí pod taktovkou Agentury regionálního rozvoje.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22166 lidí

Po celou dobu konání je připravený bohatý doprovodný program: dýdžejové, artistické vystoupení, animované pohádky a divadelní představení. Na závěr akce se plánuje příchod obří loutky Skláře. Páteční podvečer navíc nabídne od 18 hodin moderovanou besedu s významnými skláři z místního regionu. Například s Petrem Novotným, který má své sklářské studio a muzeum uměleckého skla v Novém Boru, s Karlem Sobotkou z Těpeř na Jablonecku, jediným foukačem skleněných figurek v České republice, Ladislavem Ševčíkem, jehož broušené sklo znají i na japonském císařském dvoře a také se skláři, kteří po roce 1989 obnovili rodinnou sklářskou tradici v Železném Brodě a jejich firma Halama letos oslavila 90. narozeniny.

„Původní trh nebylo možné uskutečnit v důsledku škody, kterou způsobila bouře, ale o to víc se těšíme nyní, kdy se trhy rozprostřou v krásných prostorách knihovny a s programem rozšířeným o besedu,” uzavřel Pastva.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: Společně s poštou jsme našli rozumný kompromis

17:33 Ministr Rakušan: Společně s poštou jsme našli rozumný kompromis

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k transformaci České pošty