Vinklátová (SLK): Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

19.09.2022 5:34 | Tisková zpráva

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. – podstávkové domy a lidovou architekturu.

Vinklátová (SLK): Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu
Foto: youtube.com
Popisek: Květa Vinklátová, radní LK

K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu.

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 36985 lidí

„Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V Navrátilově sále v Novém Boru přednášející odprezentují odborné přednášky na téma lidové architektury a podstávkových domů, chybět nebude ani procházka městem s praktickými ukázkami jednotlivých objektů.

Přednášky nesou názvy Léto v krajině podstávkových domů – nová kulturně-turistickánabídka v Trojzemí, Podstávkový dům – světové kulturní dědictví UNESCO?, Dokumentace podstávkových domů, Obnova podstávkových domů na příkladech v severních Čechách a Využití podstávkových domů pro rozvoj cestovního ruchu.

Celý workshop bude překládán do německého a českého jazyka aje vhodný pro každého. Zájemci se mohou obrátit na Vendulu Václavskou – e-mailová adresa je vendula.vaclavska@kraj-lbc.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Bumerang české politiky

9:15 Balaštíková (ANO): Bumerang české politiky

Strany, které samy sebe pasují na jediné demokratické, se vysmívaly tezi o tom, že zemi lze řídit ja…