Vítková (KDU-ČSL): Amatérský sport dlouhodobě podporuji. Nesmíme zapomínat na jeho financování

12.9.2021 7:35 odp. | Tisková zpráva

Lidovecká senátorka Jaromíra Vítková požádala o možnost prezentace Asociace malého fotbalu v Podvýboru pro sport v Senátu. Ten se sešel 8. září za účasti výkonného ředitele Asociace Jana Pinkava.

Vítková (KDU-ČSL): Amatérský sport dlouhodobě podporuji. Nesmíme zapomínat na jeho financování
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková

„Amatérský sport dlouhodobě podporuji a nesmíme zapomínat ani na jeho financování,“ uvedla senátorka Jaromíra Vítková.

„Finanční podporu od Národní sportovní agentury potřebují i další amatérské sporty, spolky a organizace. Na tomto usnesení jsme se ve výboru shodli. S předsedou Národní sportovní agentury jsem i konzultovala několik konkrétních záležitostí,“ sdělila senátorka Vítková.

Jako jeden z bodů programu prezentace bylo představení Asociace malého fotbalu, kde přítomný výkonný ředitel Asociace Jan Pinkava představil jejich činnost a aktivity. Asociace sdružuje asi 60 tisíc členů. Tito členové se organizují v regionálních a oblastních svazech. Senátorka Jaromíra Vítková navrhla dvě usnesení k tomuto bodu.

„První usnesení se týkalo potřeby podporovat amatérský sport a zejména motivovat děti a mládež ke sportu. Podvýbor doporučil Národní sportovní agentuře, aby zvýšila finanční podporu amatérskému sportu. Dále Podvýbor žádá Národní sportovní agenturu o předložení plnění stanoveného rozpočtu financování sportu na rok 2021 a představení přehledu financování sportu na rok 2022. Druhé usnesení se týkalo slavnostního setkání malého fotbalu v Senátu, které by se mělo konat 1. února. Tato usnesení postoupíme Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, který je nadřazen Podvýboru pro sport,“ doplnila senátorka Vítková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.