Vítková (KDU-ČSL): Přípravné třídy mohou pomoci dětem i rodičům

1. 2. 2019 22:12

Senát se tento týden zabýval mimo jiné novelou školského zákona, konkrétně problematikou přípravných tříd. Nově by totiž měly být tzv. přípravky základních škol otevřeny i dětem, které mají odklad kvůli věku (tedy dosáhnou šesti let od 1. září do 31. prosince).

Vítková (KDU-ČSL): Přípravné třídy mohou pomoci dětem i rodičům
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková
reklama

Za návrhem stál v Poslanecké sněmovně poslanec za klub KDU-ČSL Jan Čižinský, lidovečtí senátoři změnu jasně podpořili. Zpravodajkou tisku byla určena senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL a nezávislí).

„Tento návrh jsem projednala s řadou pedagogů a ředitelů mateřských i základních škol svého obvodu. Jedná se o návrat do stavu, který dříve platil. Řada přípravných tříd zanikla a nepodařilo se je znovu otevřít. Přípravné třídy jsou příznivé pro děti, kterým doporučila poradna odklad ze školní docházky, ale i pro děti které nemohou být zapsány do základní školy s ohledem na nedovršený věk šesti let,“ uvedla Vítková.

„Myslím, že umístění do těchto tříd může pomoci zřizovatelům v oblasti mateřského školství. Toto opatření také může pomoci dětem, rodičům a není pro nikoho limitující. Nejde o tisíce dětí. Jde o poměrně malé počty. Týká se to především velkých měst. Komunikovala jsem s náměstkem primátora v Brně. Pro ně je to docela závažná věc,“ doplnila senátorka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Zaorálek: Moderní budovy v centru vyvolají vždy protichůdné názory

9:10 Ministr Zaorálek: Moderní budovy v centru vyvolají vždy protichůdné názory

Komentář na facebookovém profilu k projektu u pražského Masarykova nádraží a rekonstrukci karlovarsk…