Vitula (TOP 09): Zjednodušujeme život ředitelům škol

17.09.2017 21:08 | Zprávy

Začátek nového školního roku přináší ředitelkám a ředitelům středních škol v Jihomoravském kraji úlevu v podobě významného omezení byrokracie. Náměstek hejtmana pro oblast vědy, výzkumu a vzdělávání Jan Vitula (TOP 09) se zasadil o to, že 40 z téměř 100 formulářů, které musí ředitelé povinně vyplňovat, se velmi zjednoduší, nebo úplně zruší.

Vitula (TOP 09): Zjednodušujeme život ředitelům škol
Foto: Archiv J. Vituly
Popisek: Jan Vitula

Každý rok zápasí ředitelé středních škol asi se stovkou formulářů, které musejí správně vyplnit, pokud chtějí čerpat peníze z evropských fondů, nebo třeba jen vyhlásit mimořádný volný den pro žáky a učitele své školy.

„Ředitelé středních škol jsou zahlcováni zbytečným papírováním místo toho, aby se věnovali žákům, učitelům a chodu své školy. Tuto administrativu bohužel nemohou na nikoho delegovat. V průběhu jednání s odborem školství Jihomoravského kraje a řediteli středních škol jsem zjistil, že některé formuláře jsou duplicitní a jiné úplně zbytečné,“ vysvětluje Jan Vitula (TOP 09).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Jura: Ministerstvo sportu je krokem správným směrem

11:14 Senátor Jura: Ministerstvo sportu je krokem správným směrem

Stanovisko senátora Františka Jury k návrhu na zřízení nového ministerstva sportu