Vláda: Premiér podepsal deklaraci k zajištění obrany ČR

12.03.2014 21:01

Podpis pod deklaraci k zajištění obrany České republiky dnes připojil při příležitosti patnáctiletého výročí vstupu země do Severoatlantické aliance předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Vláda: Premiér podepsal deklaraci k zajištění obrany ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Spolu se všemi předsedy parlamentních stran vyjma KSČM se tak zavázal, že ustaví tým  odborníků, kteří vypracují návrh nové smlouvy o zajištění obrany České republiky. Ta by se měla podepsat již na zářijovém summitu NATO v Praze.

Bohuslav Sobotka, který je přesvědčen, že zásadní bezpečnostní otázky nelze v současném globalizovaném světě efektivně řešit izolovaně na úrovni národních států, ještě před samotným podpisem zdůraznil v projevu nutnost reorganizovat fungování českých ozbrojených složek. Neopomněl se zamyslet ani nad finanční udržitelností systému. 

„Uspořádání Armády ČR neodpovídá její velikosti. Je třeba nejen dokončit integraci generálního štábu do ministerstva obrany, ale také důkladně probrat otázky kolem velikosti a efektivity všech příspěvkových organizací spadajících do kompetence státu,“ řekl předseda ČSSD s tím, že bude prosazovat vznik dlouhodobého výhledu pro modernizaci armády včetně její personální stabilizace.

Efektivita obrany v zájmu obyvatel ČR ostatně představuje i klíčovou otázku deklarace, pod kterou předseda sociální demokracie spolu s šéfy parlamentních stran kromě komunistů připojil svůj podpis.

„Bezpečnost občanů České republiky a závazky vůči spojencům v NATO můžeme zajistit pouze v aktivním dialogu mezi všemi parlamentními stranami za účasti veřejnosti. Jsem proto velmi rád, že jsme se v drtivé míře shodli, že ještě letos necháme vypracovat Smlouvu politické reprezentace o zajištění obrany České republiky,“ prohlásil Bohuslav Sobotka.  

ČSSD dlouhodobě prosazuje aktivní roli naší země v mezinárodních bezpečnostních strukturách. Kromě NATO považuje za důležité rozvíjet akce v rámci Společné obranné a bezpečnostní politiky EU (SBOP), což vyžaduje kromě jiného sdílení nákladů mezi spojenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k mezinárodní spolupráci se stejně zaměřenými stranami

22:44 DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k mezinárodní spolupráci se stejně zaměřenými stranami

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT zahájila jednání o mezinárodní spolupráci s holandsko…