Vláda si nezaslouží důvěru, shodli se jednohlasně pirátští poslanci

13. 11. 2018 17:24

Na základě nově zveřejněných informací o možném únosu syna premiéra a informací o okolnostech přepsání farmy Čapí hnízdo se dnes poslanecký klub Pirátů jednomyslně shodl na tom, že bude usilovat o vyslovení nedůvěry vládě. Piráti také apelují na to, aby policie a státní zastupitelství řádně prošetřili veškeré skutečnosti.

Vláda si nezaslouží důvěru, shodli se jednohlasně pirátští poslanci
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

„Domníváme se, že premiér by měl vystoupit a vysvětlit poslancům a veřejnosti problematické okolnosti případu. A to nejenom kauzy Čapího hnízda, ale i možného únosu a toho, zda došlo k přepsání firem na člena rodiny, který trpí psychickým onemocněním,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš na tiskové konferenci.

Na následné společné tiskové konferenci Pirátů, ODS, SPD, KDU-ČSL, STAN a TOP 09 prezentovali straničtí předsedové výzvu, aby premiér Babiš opustil svou funkci do doby, než dojde k vyšetření kauzy. Rovněž uvedli, že podávají návrh na vyslovení nedůvěry vládě. „Bude potřeba sehnat i podporu poslanců vládních stran, proto budeme apelovat na poslance ČSSD a ANO, aby se k věci postavili. Není to otázka vlády a opozice, ale důvěry v právní stát a důvěry zahraničí vůči České republice, kterou Andrej Babiš reprezentuje,“ uvedl Bartoš na tiskové konferenci šesti opozičních stran.

Kromě aktuální situace Piráti komentovali zásadní body z programu začínající schůze. Na program se po několika měsících zřejmě dostane pirátská novela zákona o registru smluv týkající se zrušení výjimek ČEZu. Dále se navzdory obstrukcím vládního hnutí ANO Pirátům podařilo na tento čtvrtek svolat mimořádnou schůzi k vládnímu návrhu na snížení navýšení platů politiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Peníze se budou vracet v řádech miliard

16:01 Zdechovský (KDU-ČSL): Peníze se budou vracet v řádech miliard

Komentář na facebookovém profilu k auditu firem premiéra Babiše