Vojta (ANO): Lichtenštejnský princ v Břeclavi - pivo a propagace města

28.02.2016 17:16

Princ Wolfgang z Lichtenštejnu v doprovodu ředitelky agentury Czechtourism pro Rakousko a Švýcarsko Yvette Polasek navštívil včera břeclavskou radnici, Lichtenštejnský dům, jehož je patronem, ale také Zámecký pivovar Břeclav.

Vojta (ANO): Lichtenštejnský princ v Břeclavi - pivo a propagace města
Foto: breclav.eu
Popisek: Milan Vojta, ANO

Delegaci doprovázel místostarosta Milan Vojta, ale i břeclavský historik Miroslav Geršic.

Nejvíce na prince zapůsobila prohlídka pivovaru. Břeclavské pivo si pochvaloval, nešetřil však chválou ani na zdařilou rekonstrukci pivovaru, díky které se po letech podařilo navázat na mnohasetletou tradici vaření piva v našem městě. Z rukou majitele pivovaru Radka Horáka si navíc odnesl pivní speciál, který kromě něj obdržel pouze prezident České republiky.

Princ ppřevzal patronaci nad Otevíráním Lichtenštejnských stezek

Kromě toho princ při setkání s místostarostou Milanem Vojtou a ředitelem příspěvkové organizace Tereza Dymo Piškulou převzal patronaci nad Otevíráním Lichtenštejnských stezek, které letos 21. května uspořádá právě Tereza. Hlavním tématem návštěvy byla podpora rozvoje cestovního ruchu, ale také přeshraniční propagace Břeclavi. Delegaci doprovázel i břeclavský historik Miroslav Geršic.

„Díky Princi Wolfgangovi i přítomnosti rakouské ředitelky Czechtourismu jsme učinili reálné kroky k podpoře turismu v Břeclavi. Domlouvali jsme se na propagaci města a možné prezentaci miniatur staveb Lednicko-valtického areálu na půdě některých lichtenštejnských památek v Rakousku, na propagaci v rámci českých dní, na návštěvě rakouských novinářů v Břeclavi, ale také na zahrnutí Břeclavi do nabídek turistických operátorů nebo spolupráci s rakouskými drahami. Většinu těchto kroků můžeme realizovat ještě letos,“ uvedl místostarosta Milan Vojta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti odsuzují útok prezidenta na Českou televizi

16:59 Piráti odsuzují útok prezidenta na Českou televizi

Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov vyzval k výměně Rady České televi…