V letošním roce město žádá o 3,8 mil. Kč. Celkové náklady projektu na tento rok jsou vyčíslené na 4,2 mil. Kč, 400 tisíc tak město dá z vlastního rozpočtu.
„Informaci o tom, zda město dotaci získá, ještě nemáme. V předchozích letech jsme však byli úspěšní, věříme tak, že uspějeme i letos. Stejně jako v předchozích dvou letech jsou dílčí aktivity v rámci projektu zaměřeny především na výuku češtiny pro cizince, ale soustředíme se také na budování dobrých vztahů mezi cizinci a majoritní společností. Tento projekt je velmi dobře vnímán jak u cizinců, tak v našich školách i mezi majoritní společností, považuji tedy za důležité v něm pokračovat,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.V České Lípě žije cca 3000 cizinců, z toho bezmála 1700 z nich mongolské národnosti. V českolipských mateřských a základních školách se vzdělává cca 400 cizinců, z toho 300 z nich jsou právě Mongolové. Do projektu jsou tak zapojeny především českolipské školy, kde se cizinců vzdělává nejvíce. V letošním roce budou součástí projektu tyto subjekty: ZŠ Slovanka, ZŠ 28. října, ZŠ Sever, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Lada, MŠ Sever, MŠ Bratří Čapků, MŠ Špičák, ZUŠ, CLU3V (českolipská univerzita třetího věku) a nově také p.o. Sport, jejíž zařízení cizinci často navštěvují.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.