Volfová (ANO): Kraj prodal areál elektrotechnických dílen v Kateřinkách u Liberce

15.09.2018 13:06 | Zprávy

Liberecký kraj prodal areál elektrotechnických dílen Střední školy strojní, stavební a dopravní v libereckých Kateřinkách, jejímž je zřizovatelem, za bezmála 6,2 milionu korun. Střední škola ani kraj již pro nemovitosti neměly využití.

Volfová (ANO): Kraj prodal areál elektrotechnických dílen v Kateřinkách u Liberce
Foto: archiv kandidátky
Popisek: zastupitelka České Lípy a jednička na kandidátce ANO v Libereckém kraji Jitka Volfová

„Od školního roku 2015/2016 střední škola už nepoužívala dílny k výuce a pouze je udržovala. Napomohl tomu úbytek žáků se zájmem o technické vzdělávání i další rozvojové plány školy. Liberecký kraj, jako její zřizovatel, proto nepotřebné nemovitosti nabídl v roce 2017 k prodeji,“ říká statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Prodej areálu dílen, včetně pozemků a jezu na Černé Nise, probíhal skrze otevřené nabídkové řízení. „Klíče od areálu zástupci Libereckého kraje předali novému majiteli v srpnu. Za areál, ve kterém chce z větší části dílny zachovat, celkem zaplatil 6 180 000 korun,“ upřesňuje náměstkyně Volfová s tím, že součástí areálu je i vodní elektrárna, díky které lze velkou část dílen vytápět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Anderle (DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT): K odstoupení z nadcházejících voleb do PS PČR

14:02 Anderle (DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT): K odstoupení z nadcházejících voleb do PS PČR

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se rozhodla odstoupit z nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu…