Volfová (ANO): Ocenění bude pro šikovné lidi z regionu vzpruhou

10.10.2020 11:17

Výrobkem roku 2020 jsou bezlepkové mrkvánky

Volfová (ANO): Ocenění bude pro šikovné lidi z regionu vzpruhou
Foto: archiv kandidátky
Popisek: zastupitelka České Lípy a jednička na kandidátce ANO v Libereckém kraji Jitka Volfová
reklama

Vítězkou druhého ročníku soutěže Regionální českolipský výrobek roku je Ivana Hollanová z Mimoně. Ta do soutěže přihlásila několik svých výrobků, nejvíce však odborné porotě chutnaly její bezlepkové mrkvánky. Sladké pečivo obstálo v konkurenci dalších 96 výrobků z Českolipska a Novoborska.

Vítěze vyhlásilo město Česká Lípa společně s partnerským městem Nový Bor na slavnostním setkání ve čtvrtek 8. října na českolipské radnici.

Do soutěže, jejímž cílem je především podpora regionálních výrobců, se v letošním roce přihlásilo celkem 32 soutěžících. Soutěžit mohly jak fyzické, tak i právnické osoby, které mohly do soutěže přihlásit neomezený počet svých výrobků. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a to potraviny, řemesla a umělecké výrobky a oděvní a textilní tvorba.

Přihlášené výrobky hodnotila odborná porota, ve které byli zastoupeni nejen představitelé obou měst, ale také zástupci odborných škol, které se věnují výuce řemesel. Porota pak v každé kategorii vybrala ze tří semifinalistů vítěze, z nichž pak vzešel vítěz absolutní. Vítězové kategorií si odnesli finanční odměnu 5tis. Kč. Absolutní vítěz pak získal finanční odměnu 20tis. Kč a také sérii samolepek s logem soutěže, kterými může označit své výrobky.

„Tento rok není pro nikoho z nás jednoduchý. Ve spoustě věcí jsme se museli uskromnit, změnit své návyky, mnoho akcí bylo zrušeno. Tuto náročnou dobu nepřečkalo mnoho malých podniků, restaurací, řemeslníků. Proto mě velmi těší, že se podařilo druhý ročník Regionálního českolipského výrobku roku dotáhnout do konce. Cílem soutěže je podpořit šikovné lidi z našeho regionu a myslím, že tuto naši podporu nikdy nepotřebovali více než teď. Gratuluji tedy vítězům a věřím, že ocenění nebude vzpruhou nejen pro ně, ale také pro jejich zaměstnance a kolegy,“ uvedla českolipská starostka Jitka Volfová.

„Velmi rádi jsme kývli na nabídku spolupráce na skvělém projektu, kterým soutěž Regionální českolipský výrobek roku bezesporu je. Vážím si práce všech výrobců z regionu a těší mě, že je můžeme tímto způsobem podpořit. Speciální radost pak mám z absolutní vítězky soutěže. Obě moje děti jsou na bezlepkové dietě a pamatuji doby, kdy nabídka těchto produktů byla velmi omezená. Jsem rád, že nyní je doba jiná a na trhu je spousta chutných, bezlepkových produktů. Skvělým příkladem pak jsou i bezlepkové mrkvánky paní Hollanové, které v letošním roce vyhrály,“ řekl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

„V letošním roce mám především radost z rozmanitosti výrobků, které byly do soutěže přihlášeny. Zcela jistě k tomu přispělo i zapojení Novoborska, protože se mezi přihlášenými výrobky oproti loňskému roku objevilo více skla i uměleckých šperků. Rozhodnout o tom, který z bezmála stovky výrobků je ten nejlepší, bylo samozřejmě těžké. Ale myslím, že porota rozhodla dobře,“ zhodnotil českolipský radní Michal Prokop, který byl zároveň předsedou odborné poroty.

V loňském roce byla soutěž o nejlepší výrobek vyhlášena poprvé a pouze pro území ORP Česká Lípa. Přihlásilo se 26 výrobců se zhruba devadesátkou výrobků. V letošním roce město Česká Lípa spojilo síly s Novým Borem a soutěžní území se tak rozšířilo i na území Novoborska. Hlavním organizátorem soutěže bylo stejně jako v loňském roce Regionální turistické informační centrum Česká Lípa. V roce 2019 soutěž vyhrála Michaela Bílková se svým jahodovým extra jamem s bezovým květem.

Výsledky soutěže:

Potraviny:
1.Bezlepkové mrkvánky, Ivana Hollanová Mimoň (absolutní vítěz)
2.Pivo ležák Král, pivovar Born, Novoborský pivovar s. r. o.
3.Zrající ovčí sýr – přířez, Michal Sabáček, Volfartice

Řemesla a umělecké výrobky
1.Papírová nasazovací hlava čerta „krampuse“, PVO s. r. o. Zákupy
2.Rokajlová souprava, ateliér Minart, Anna Mikešová Pihel
3.Fujata, Radek Musil Kamenický Šenov

Oděvní a textilní tvorba
1.Udržitelná móda MYM – eco, Martina Benešová Česká Lípa
2.Dekorativní panenka Nanynka – Věra Najbrtová, Nový Bor
3.Dárková krabička pro miminko – Lenka Košnarová Česká Lípa

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Koncesionáři nemají právo vědět, kdo kolik bere z jejich peněz?

18:50 Okamura (SPD): Koncesionáři nemají právo vědět, kdo kolik bere z jejich peněz?

Komentář na facebookovém profilu k tajení platů zaměstnanců ČT a návrhu zrušení koncesionářských pop…