Volný (ANO): Nemáme žádnou společnost založenou účelově k financování kampaní, jako ostatní politické strany

01.04.2016 19:40 | Zprávy
autor: PV

ANO hospodařilo s přebytkem 26,8 milionů.

Volný (ANO): Nemáme žádnou společnost založenou účelově k financování kampaní, jako ostatní politické strany
Foto: ANO
Popisek: Jan Volný

Hospodaření hnutí ANO skončilo loni ziskem 26,8 milionu korun. Předloni skončilo hnutí ve ztrátě 32,4 milionu korun. Hlavním důvodem kladné bilance hospodaření je to, že rok 2015 byl nevolební. Hnutí mělo třetinové náklady než předloni, členské příspěvky a provozní dotace od státu zůstaly zhruba na stejné úrovni. Přes 80% darů hnutí přijalo od fyzických osob, tedy členů a sympatizantů.

“Hospodaření hnutí ANO 2011 je zdravé a jako jednomu z mála politických uskupení se mu daří dostávat svým závazkům,” uvedl místopředseda hnutí Jan Volný. Ten také upozorňuje na transparentnost hospodaření. “Pokud se nemýlím, jsme jediná z větších stran, která má naprosto transparentní hospodaření. Nemáme žádnou společnost založenou účelově k financování kampaní, jako ostatní politické strany. Založení transparentního účtu nestačí, je třeba, aby veřejnost měla možnost vidět na veškeré toky financí politickou stranou vlastněných subjektů - pak můžeme mluvit o transparentnosti,” míní Volný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.