Volný (Volný blok): Skutečnost, že Hana Lipovská kandiduje, není protizákonná

17.09.2021 20:48

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 17. září 2021 k návrhu na odvolání Hany Lipovské z Rady České televize

Volný (Volný blok): Skutečnost, že Hana Lipovská kandiduje, není protizákonná
Foto: archiv
Popisek: Lubomír Volný

Já proto, aby bylo jasné, že tady někdo jedná účelově, protože neexistuje žádný precedens, nic, tak tady budu citovat z veřejných zdrojů, iDNES a podobně. Zákon nezavádí neslučitelnost funkce Rady ČT s kandidaturou na funkci poslance. To je pro vás, paní kolegyně Sommerová, prostřednictvím pana předsedajícího. Není ani možné použít analogii, neboť zákon o České televizi je veřejnoprávní předpis, což aplikace tohoto výkladu vylučuje.

Skutečnost, že Hana Lipovská kandiduje tedy není protizákonná. Vysvětlil pro iDNEScz. právník Aleš Rozehnal, který je také autorem odborné knihy Mediální právo. Ani druhé oslovení, právní oslovení redakcí i.Dnes si nemyslí, že je setrvání Lipovské v Radě ČT během kandidatury protizákonné, jednoduše, protože kandidaturu ve volbách zákon přímo nevylučuje. Proti české legislativě to není. Až v okamžiku zvolení poslankyní by se dostala do kolize se zákonem o České televizi, uvedl právní František Vyskočil z advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlajn (?) a partneři.

Já bych..., abychom to mohli třeba hned ukončit, protože jinak tady budeme opravdu hodiny a hodiny zbytečně, bych chtěl od paní Sommerové, prostřednictvím pana předsedajícího, jestli máte nějaká právní rozbor, a čí právní rozbor, nebo nějaký rozsudek, nebo nějakou... cokoliv z minulosti, co by podporovalo váš názor. Máte právní názor. Mě by zajímalo, jak jste ho získala. Vy jste tady jenom uvedla své dojmy, a neuvedla jste žádný rozbor, neuvedla jste žádný názor, neuvedla jste žádný rozsudek, neuvedla jste žádné rozhodnutí Poslanecké sněmovny v minulosti. Vy prostě chcete jenom odvolat člověka, který vám šlape na penězovod, protože vy jste na tom penězovodu s ČT také nějakým způsobem jako tvůrkyně závislá. A vy prostě chcete pomoct svým kamarádům, kteří vám ten penězovod plní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Bez komedie snad ani neskončí

10:07 Laudát (KAN): Bez komedie snad ani neskončí

Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana