Vondráček (Svobodní): Pekarová si protiřečí a vláda selhává v komunikaci

27.02.2023 12:09 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyhlášení stavu legislativní nouze pro projednání snížení valorizace důchodů

Vondráček (Svobodní): Pekarová si protiřečí a vláda selhává v komunikaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

Stav legislativní nouze? Pekarová si protiřečí a vláda selhává v komunikaci. Velké vášně vzbudilo vyhlášení stavu legislativní nouze ze strany předsedkyně Sněmovny Pekarové z TOP09. Jako ústavní právník bych k tomu napsal jen pár řádků, abychom se zorientovali. Budu rád, pokud můj příspěvek budete sdílet.

Prvně bych rád krátce řekl, k čemu stav legislativní nouze je. Jedná se o zrychlený proces přijímání zákonů, který může předseda komory vyhlásit pokud je země bezpečnostně či hospodářsky významně ohrožena.

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31477 lidí

Osobně si myslím, že žádná z podmínek splněna nebyla, ale to bude pravděpodobně přezkoumávat Ústavní soud. Vláda vyhlásila stav legislativní nouze, aby mohla snížit valorizaci důchodů. Chápu, že zvyšování penzí je pro rozpočet obrovskou zátěží. Ale valorizace je tam právě od toho, aby před inflací chránila ty nejohroženější skupiny.

Navíc - vláda před volbami slibovala, že se na důchody sahat nebude. Chápu důvody, proč to udělat chce, ale tady jen doplácí na svou špatnou komunikaci. Samotný fakt, že chce valorizaci snížit právě ve stavu legislativní nouze, jen ukazuje zoufalost a strach, který vláda z projednávání má.

A hlavně to ukazuje aroganci, kterou jsme neměli rádi u Andreje Babiše. Byla to totiž právě Markéta Pekarová Adamová, která kritizovala předchozí vládu za projednávání zákonů v době COVIDu skrz stav legislativní nouze. Ale co platilo před rokem, to už dnes (minimálně pro TOP09) neplatí.

Mrzí mě, že řada pravicových voličů, kteří vládu ve volbách podpořili, nemohou cítit zastání. Vnímám kolem sebe, že řada lidí je z vlády jednoduše zklamaná. Ale nevidí jinou možnost. Proto jsem rád, že mohu reprezentovat právě Svobodné.

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM: Komunisté čelí výhrůžkám kvůli akci AMI, GO HOME!

13:07 KSČM: Komunisté čelí výhrůžkám kvůli akci AMI, GO HOME!

V reakci na podpis dohody DCA mezi ČR a USA, kterou v úterý podepsala ve Washingtonu ministryně obra…