Vondrák (ANO): Máme na to být lepšími a možná i nejlepšími

10.01.2016 13:52

Rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák kandiduje v krajských volbách za hnutí ANO

Vondrák (ANO): Máme na to být lepšími a možná i nejlepšími
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.

Rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) Ivo Vondrák kandiduje v nadcházejících krajských volbách jako nestraník za politické hnutí ANO 2011.

Svou kandidaturu rektor oficiálně oznámil 22. září v dopise adresovaném kolegům a studentům. „Nabídku hnutí ANO kandidovat v krajských volbách jsem se po několikaměsíčním zvažování rozhodl přijmout. Tento krok je pro mě výzvou v tom nejlepším slova smyslu a jsem přesvědčen, že k rozvoji našeho regionu mám čím přispět,“ uvedl Vondrák.

Jedním ze silných Vondrákových motivů pro vstup do politiky je možnost získat mandát, na základě kterého bude moci prosazovat kroky, které povedou k rozvoji Moravskoslezského kraje. „Máme na to být lepšími a možná i nejlepšími. Cest jak toho dosáhnout je celá řada a já jsem přesvědčen o tom, že naše budoucnost tkví ve vzdělání, především v tom technickém. Protože to našemu regionu sluší a bez něj to prostě nepůjde,“ dodal Vondrák.

V dopise adresovaném akademické obci rektor zdůrazňuje, že rozhodnutí kandidovat nijak neovlivní jeho výkon ve funkci rektora a pokud od voličů získá mandát, mezi jeho priority bude patřit právě prosazování silného technického vzdělávání jakožto jednoho ze základních pilířů budoucnosti Moravskoslezského kraje. Vondrák současně odmítl kumulaci funkcí. „Pokud v krajských volbách uspěji, funkci rektora předám tak, ať je zajištěn její řádný výkon,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: Statečný postoj

6:28 Paroubek: Statečný postoj

Před pár desítkami hodin se poprvé objevily informace o tom, že bakalářská práce ministra práce a s…