Votava (ČNS/LEV21): Sen o pražské kavárně

15. 9. 2015 16:15

Vážení, představte si, že před Špalíčkem na Václavském náměstí zazněl po letech opět cinkot klíčů. Nad hlavami Pražanů transparenty, všude prapory a volání „ Vítáme vás, zde jste doma “. Mladá děvčata nosí buchty, koláče, ….a ti unavení poutníci, kteří putují měsíce Evropou, stojí najednou celí zkoprnělí a nestačí se divit.

Votava (ČNS/LEV21): Sen o pražské kavárně
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, LEV 21

Mnohým dokonce slzy z očí vytryskly. Všichni pak  volali „zázrak, zázrak…“. Zázrak, to ale nebyl. To naše pověstná a slavná „pražská kavárna“, jako první v Evropě  nezištně nabídla svou pomoc. Otevřela  své široké srdce i  peněženky, otevřela  své domovy, vilky,  zámky, hrady to vše k ubytování těm tisícům nešťastných, kteří se vydali z domova do daleké ciziny. Pro návštěvníky Prahy bylo pak potěšením  vidět, jak na Můstku, sám pan kníže nalévá polévku do misek těm unaveným poutníkům, rozdává jim chléb, hladí děti a rozdává jim čokoládu, pomeranče. Všude pak úsměv a láska. Všichni kolem se objímají, radují se, a kníže nebyl sám, další ti naši moudří, vyrazili na pomoc. Rozdávali vše co měli. Často dali to  poslední. Celá zahanbená Evropa stojí nyní v úžasu. Ti nešťastní poutníci, našli místo drátů, plotů, moudrých rad, otevřené dveře v Česku. Media se předhání v titulcích. Evropský parlament nejspíš ocení tuto pomoc. Polovina Evropy se pak studem červená……Ploty se budou bourat…..Stanová městečka zmizí…..      

V tom zazvonil budík. Tak  jsem se celý zpocený probudil. Byl to jen sen. Oddychnul jsem si, …tedy v kavárně nic nového. Zítra půjdu kolem té pověstné „pražské kavárny“ a vyslechnu si někde v koutku opět ta jejich moudra. Nevzdají to, čekají na další lepší příležitost. Je mi jen líto těch statisíců nešťastníků, kteří podlehli vábení a vydali se na dalekou cestu od svých domovů. Komu je to ku prospěchu ? Čekáme na toho posledního běžence, který v Africe zhasne?  Možná, že to nebude dlouho trvat.

Přemysl Votava, České národní sdružení  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Šimek: Panelové diskusi dominovalo téma sucha

12:22 Hejtman Šimek: Panelové diskusi dominovalo téma sucha

Sucho a jeho dopady na krajinu, změny klimatu, kotlíkové dotace, souvislost vytápění v domácnostech …