Votava (ČSSD): Usnadňují nám moderní technologie život?

28.08.2015 8:21 | Zprávy

Jak je ošidné spoléhat se na nápovědu moderních technologií, jsem si ověřil poměrně nedávno, když jsem se svoji asistentkou vyřizoval přání k narozeninám svých facebookových přátel.

Votava (ČSSD): Usnadňují nám moderní technologie život?
Foto: Václav Votava
Popisek: Poslanec za ČSSD Václav Votava

A tak se mi mohlo stát, že jsem blahopřál i svému skutečnému příteli, výrazné postavě naší sociální demokracie, skvělému člověku a kamarádovi, Jirkovi Havlovi. Můj pocit viny vůbec neomlouvá, že stejně tak se to stalo dalším třem desítkám lidí. Jiří Havel totiž před třemi roky bohužel zemřel.

Jak si na Jiřího Havla vzpomínám, nastalou situací by se určitě bavil. Měl nadání pro inteligentní humor a ironii, jdoucí až ke kořenům problému. Takové byly jeho blogy články, přednášky i projevy. Vtipné, věcné a přitom trefné. Takže Jiří by se asi bavil, leč já jsem si vyrobil pořádné "faux pas", za což se všemi směry – i tam nahoru, omlouvám.

Lidská civilizace v honbě za stále větším usnadněním svého způsobu žití zapomíná na to podstatné, co nás kdysi odlišilo od ostatních tvorů na zemi. Víru v rozvíjení rozumu a jeho používání. Vymysleli jsme chytré technologie, které učíme myslet za nás. Zapomněli jsme však na to, že když něco bude myslet za nás, my nebudeme myslet vůbec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Podpis není formalita. Nedávejte ve školách práva naslepo

16:04 Senátorka Ludková: Podpis není formalita. Nedávejte ve školách práva naslepo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novotám ve školství.