Votava (LEV21): „Ďolíček v ohrožení!“

15.03.2016 4:30

Bohemians 1905. Příběh tohoto tradičního pražského klubu, s více než stoletou historií, je možná již na konci. Zmizí další ligový klub se slavnou historií?

Votava (LEV21): „Ďolíček v ohrožení!“
Foto: Archiv
Popisek: NS - LEV 21

Stadion ve Vršovicích,  zvaný Ďolíček, se stane  tučným soustem pro projekty delevoperů za tichého přihlížení pražské radnice ? Fanouškové, ti co sbírali korunu ke koruně a řádech milionů korun tak zachránili svůj klub, zůstanou asi osamoceni,  nebudou tak pro developery soupeřem.

Bohemians 1905 a jejich Ďolíček, to je ten příběh,  který obletěl celý fotbalový svět. Příběh o staleté tradici a kousku té zeleně ve Vršovicích, tedy  o vršovickém klubu  s bohatou historií, který si své jméno a symbol, klokana ve znaku, přivezl z legendární cesty po Austrálii v roce 1927.  Tento klub stál vždy v pozadí pražských S+S,  musel stále bojovat o své místo na fotbalovém nebi. Přesto v  roce 1983 vršovický klub Bohemians se stal mistrem ligy Československa. Smutný osud vršovického Ďolíčku,  je jen obrazem stavu péče o tělovýchovu a sport v Praze.

Tak to je ta naše Praha, město sportu….?

Nedostupnost sportu v Praze padá na vrub pražských radnic. Ty doby, kdy se po Praze proháněly za míčem tisíce dětí,  jsou pryč.  Zmizely kluby i  bývalé plácky. Rodiče dnes vláčí své děti za sportem někam na okraj Prahy. Sport se stává drahým i pro školní děti. Na  lyžařské školní zájezdy, mnohdy rodiče ani nemají….. Obézní děti, se stávají problémem pro zdravotnictví i školství…

Praha by měla sportu a i té 100leté tradici pomoci. 

Věřím, že klokani z Vršovic svůj boj o tradici a o svůj Ďolíček nevzdají.

Přemysl Votava
NS- LEV21

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

22:40 Ministr Hüner ocenil mladé vědce

Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké sout…