Votava (NS-LEV21): Před 120 lety se zrodil český národní socialismus

3.4.2017 9:17 dop.

Národní socialisté jsou po ČSSD druhou nejstarší českou politickou stranou. Svět se za 120 let změnil. Proto jich nepochodují dnes statisíce, jako v roce 1947, při 50. výročí strany. Přesto národní socialismus zapustil v této zemi silné kořeny. Národní socialismus přežil nacismus, komunismus a zcela jistě přežije i ten dnešní divoký kapitalismus.

Votava (NS-LEV21): Před 120 lety se zrodil český národní socialismus
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, Národní socialisté

Čeští národní socialisté tvořili dějiny naší země, jak v době jejich zrodu v dubnu 1897, tedy před 120lety, v  dubnu 1897, tak při ustavení naší novodobé státnosti v roce 1918, ale i v době prvorepublikové a poválečné. Národní socialisté umírali za náš národ na bojištích I. i II. světové války, stáli v čele odporu proti monarchii, nacismu i komunismu.

Národní socialisté byli vězněni za ideály sociální a národní. Byli popravováni, byli vyhazováni z práce, ze studií,  další  skončili v exilu. Každý z těchto hrdinů si zaslouží  úctu.

Připomínáme si dnes zakladatele národního socialismu Václava J. Klofáče, prezidenta ČSR Dr.Edvarda Beneše,  připomínáme si i nacisty popraveného pražského primátora dr.Otakara Klapku, či komunisty popravenou dr.Miladu Horákovou.

Současná politika postrádá slušnost, poctivost, morálku.  Arogance a korupce, se staly trvalou součástí dnešní politiky. Mizí úcta k práci, ke kulturním hodnotám a k dějinám našich předků. Úspěch jedince je měřen jeho ekonomickým postavením.  

Otázky národní jsou potlačovány,  je vytvářeno jen zdání demokracie. Media i politici manipulují s veřejností. Současná podoba EU vede jen k omezení suverenity národních států.  EU  přihlíží nečině k migrační invazi, která ohrožuje budoucnost Evropy. Evropou dnes kráčí  strach, lidé umírají na ulicích. Narůstá nebezpečí nových válečných konfliktů.        

Otázky sociální musí mít na zřeteli zejména prospěch celého národa. Tedy posílení  sociální politiky státu a úlohy rodiny, odstranění diskriminace dětí a mladých rodin v důsledku chudoby. Je nepřijatelné, aby děti neměly na  školní obědy, na  lyžařské tábory…...Mzda nesmí být jen almužnou, musí odpovídat evropskému standardu 21. století. I to je příčina  narůstající dluhové pasti a následných exekucí, které dopadají na značnou část obyvatel.

Česká republika se svojí průmyslovou tradicí, se dnes stává centrálním velkoskladem Evropy. České zemědělství mizí z našich vesnic…. a s nimi i jejich obyvatelé. Krajina se  pomalu mění k horšímu, stává eldorádem pro podnikatelskou lobby.

Národní socialismus sehrál významnou roli v českých novodobých dějinách. Nacisty, komunisty, ale i novodobými  tvůrci dějin, byl postupně vytlačován z politické scény, přesto národní socialismus žije stále v nás.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Monarchisté usilují o změnu ústavního pořádku, nemají tam co dělat

12:18 Zahradil (ODS): Monarchisté usilují o změnu ústavního pořádku, nemají tam co dělat

Komentář na facebookovém profilu k výstavě na zámku Zákupy, kterou spolupořádá strana Monarchisté.