Vozobule (TOP 09): Plzeň ignorovala doporučení policie a neomezila hazard

18.12.2017 9:06

Zastupitelé Plzně za TOP 09 nepodpořili novou vyhlášku o hazardu. Obecně závazný předpis, kterou včera zastupitelstvo přijalo, určuje místa, kde se ve městě může provozovat hazard. Některé lokality jsou velmi problematické a vedení města ve vyhlášce ignorovalo doporučení Policie ČR.

Vozobule (TOP 09): Plzeň ignorovala doporučení policie a neomezila hazard
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Vozobule, předseda Zastupitelského klubu TOP 09 města Plzně

„TOP 09 je dlouhodobě pro nulovou toleranci hazardu ve městě. Nabízeli jsme podporu kompromisní variantě s výraznou regulací, vládnoucí koalice v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým o to neměla zájem. Město novou vyhláškou nevyužilo šanci na zásadní omezení hazardu v Plzni. Naopak jednání úřadu vneslo do povolování herních míst otazníky,“ říká předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule.

„Nová vyhláška sice snižuje počet povolených míst ze 121 na 98, ale vůbec nebere v potaz stanovisko Policie ČR. Na seznamu povolených heren přibyla navíc diskutabilní místa jako je například obchodní centrum na Borských polích,“ uvedl zastupitel Michal Vozobule.

V nové vyhlášce dostala „zelenou“ na provozování hazardu i další místa, kvůli kterým politici TOP 09 vyhlášku nemohli podpořit. Je mezi nimi například jedna neexistující adresa, panelový dům na Borech, dům v centru města v Mlýnské strouze nebo dokonce herna na ubytovně. Podle politiků TOP 09 radnice připravovala celou vyhlášku velmi chaoticky a poslední adresa přibyla na seznam ještě v den jednání zastupitelstva. „To je mimořádně zarážející. Několik žádostí o povolení nových míst k provozování hazardu dorazilo na úřad pouze jediný den před jednáním rady města, a nakonec byly zařazeny do seznamu. Zavání to účelovým jednáním,“ dodal předseda TOP 09 v Plzni Michal Vozobule.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Dernerová: Ukrajinci mohli dělat zkoušky donekonečna, teď jsou tady čtyři pokusy a dost

0:52 Senátorka Dernerová: Ukrajinci mohli dělat zkoušky donekonečna, teď jsou tady čtyři pokusy a dost

Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uz…