Vozobule (TOP 09): Plzeň začne opravovat značně vytíženou křižovatku na Karlovarské

02.08.2021 4:33

Díky přestavbě lépe projedou kloubové autobusy MHD

Vozobule (TOP 09): Plzeň začne opravovat značně vytíženou křižovatku na Karlovarské
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Vozobule, předseda Zastupitelského klubu TOP 09 města Plzně

Město Plzeň začala v pátek 30. července 2021 s opravou značně vytížené křižovatky Karlovarská – Na Chmelnicích.

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13909 lidí

Cílem je odstranit provozní problémy při průjezdu kloubových autobusů městské hromadné dopravy. Rekonstrukce si vyžádá omezení osobní automobilové i městské hromadné dopravy, křižovatka nebude zcela uzavřena. Celkové náklady jsou 2,2 milionu korun včetně DPH. Rekonstrukci zajišťuje Správa veřejného statku města Plzně. Práce na přestavbě křižovatky Karlovarská – Na Chmelnicích by měly skončit 17. srpna 2021.

„Přestavbou křižovatky Karlovarská – Na Chmelnicích odstraníme provozní problémy, se kterými se musejí potýkat řidiči kloubových autobusů městské hromadné dopravy, jež obsluhují městskou část Vinice. Řidiči totiž s autobusy zadní částí podvozku drhnou o rampu mezi tramvajovou tratí a jízdním pásem. Jde o opravu úseku v délce sto metrů. Vzhledem k důležitosti křižovatky, která je spojnicí pro Vinice a Sylván, bude nutné stavbu rozdělit na několik etap, aby nebylo přerušeno dopravní spojení centra s těmito městskými čtvrtěmi,“ vysvětlil náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

„V rámci přestavby upravíme příčný sklon vozovky tak, aby došlo v místech přejezdu tramvajové trati k navýšení vnitřního okraje jízdního pásu ve směru do centra města. Tím dojde k vyrovnání výškového rozdílu mezi vozovkou a zvýšeným tramvajovým pásem na Karlovarské ulici, aby zde mohly bezproblémově projíždět kloubové autobusy městské hromadné dopravy. Úprava nivelity vozovky si také vyžádá výškovou úpravu navazujících obrubníků silnic i zpevněných ploch,“ vysvětlila Andrea Fojtíková, technická náměstkyně Správy veřejného statku města Plzně. Oprava křižovatky začne v západním jízdním pásu na Karlovarské ulici cca 45 metrů od přejezdu tramvajového pásu před křižovatkou a skončí na úrovni vjezdového klínu autobusové zastávky ve směru do centra města.

Dopravní omezení

Přestavba křižovatky si vyžádá dopravní omezení v osobní automobilové i městské hromadné dopravě. Realizace bude probíhat za omezeného provozu. Vozidla budou staveništěm převáděna za pomoci semaforů. Pohyb chodců a osob se sníženou schopností pohybu nebo orientace bude po dobu stavby možný po stezce pro chodce a cyklisty, která je po celé délce úpravy vedena v souběhu s opravovanou komunikací a nebude stavbou dotčena.

V první etapě, od pátku 30. července do neděle 1. srpna, bude uzavřen průjezd křižovatkou Karlovarská - Na Chmelnicích směr do centra - objízdná trasa je stanovena ulicemi Alej Svobody a Lidická, příjezd na Vinice ve směru od Lochotína - stanovena objízdná trasa přes ulice Karlovarská, Boženy Němcové, Kotíkovská a výjezd na ulici Na Chmelnicích. Po dobu první etapy je světelné signalizační znamení na dotčené křižovatce mimo provoz (blikavá žlutá). 

Omezení v městské hromadné dopravě:
Od 30. 7. do ukončení nočního provozu z 1. na 2. 8. 2021

Linka 25 bude dne 30. 7. 2021 ve směru na Vinice odkloněna z Karlovarské ulice ulicemi Boženy Němcové a Kotíkovskou, bez změny zastávek.
Linka 27 bude 30. 7. 2021 mimo provoz.
Linky N1, N4 z Vinic do Bolevce a Bílou Horu pojedou odklonem Lidickou ulicí. V tomto směru budou pro obě linky zrušeny zastávky „U Družby“ a „Úřad Lochotín“.
Linky N3, N6 ve směru do centra pojedou mezi zastávkami „Sokolovská“ a „Rondel“ odklonem alejí Svobody a Lidickou ulicí.
Od 2. 8. do ukončení nočního provozu ze 6. na 7. 8. 2021

Zastávka „Zoologická zahrada“ pro linky 25, 27, 41, 56, N1, N4 ve směru do centra bude přeložena do zastávkového zálivu na úrovni stálé tramvajové zastávky.
Od 7. 8. 2021 do ukončení prací

Provoz uvedených linek nebude muset být vlivem prací upraven. S ohledem na dopravní omezení lze však na uvedených linkách očekávat zdržení spojů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Navrhujeme vyšší daňové slevy a výrazná daňová zvýhodnění na děti

20:33 Šafránková (SPD): Navrhujeme vyšší daňové slevy a výrazná daňová zvýhodnění na děti

Na podzim roku 2019 představilo hnutí SPD projekt Rodina na 1. místě, jehož jsem spoluautorkou.