Vrecionová (ODS): Dopis náměstka Sixty dokončil privatizaci státu hnutím Agrofert

08.12.2019 17:11

Státní zemědělský intervenční fond se rozhodl i nadále proplácet část evropských dotací společnosti Agrofert. A to i přesto, že auditní závěr Evropské komise konstatuje, že vyplácení těchto dotací je protizákonné. K dalšímu proplácení dotací také vyzval náměstek MMR Jan Sixta.

Vrecionová (ODS): Dopis náměstka Sixty dokončil privatizaci státu hnutím Agrofert
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová
reklama

„Státní zemědělský intervenční fond nejedná v zájmu občanů České republiky, ale v zájmu jediné firmy. Příčinou je obsazení dozorčí rady SZIF zástupci hnutí ANO. Dva z pěti členů dozorčí rady jsou poslanci hnutí ANO, dalším členem je bývalá členka představenstva Agrofertu a předsedou dozorčí rady komunistický poslanec,“ uvedla europoslankyně a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veronika Vrecionová.

„Odmítání zveřejnění auditní zprávy a tedy informování státní organizace o tom, že se dotace firmě Agrofert vyplácí neoprávněně, je podle mého názoru cíleným krokem k tomu, aby se alespoň část dotací stihla ještě vyplatit. Dopis náměstka MMR Jana Sixty je dovršením privatizace státu hnutím Agrofert. Požadujeme okamžité zastavení vyplácení všech dotací a vrácení těch, které byly vyplaceny od nabytí účinnosti zákona o střetu zájmů,“ dodala Vrecionová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): V České Lípě žijí aktivní senioři

5:37 Volfová (ANO): V České Lípě žijí aktivní senioři

V České Lípě začal další semestr Univerzity třetího věku.