Vrecionová (ODS): Dopis náměstka Sixty dokončil privatizaci státu hnutím Agrofert

08.12.2019 17:11 | Zprávy
autor: PV

Státní zemědělský intervenční fond se rozhodl i nadále proplácet část evropských dotací společnosti Agrofert. A to i přesto, že auditní závěr Evropské komise konstatuje, že vyplácení těchto dotací je protizákonné. K dalšímu proplácení dotací také vyzval náměstek MMR Jan Sixta.

Vrecionová (ODS): Dopis náměstka Sixty dokončil privatizaci státu hnutím Agrofert
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová

„Státní zemědělský intervenční fond nejedná v zájmu občanů České republiky, ale v zájmu jediné firmy. Příčinou je obsazení dozorčí rady SZIF zástupci hnutí ANO. Dva z pěti členů dozorčí rady jsou poslanci hnutí ANO, dalším členem je bývalá členka představenstva Agrofertu a předsedou dozorčí rady komunistický poslanec,“ uvedla europoslankyně a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veronika Vrecionová.

„Odmítání zveřejnění auditní zprávy a tedy informování státní organizace o tom, že se dotace firmě Agrofert vyplácí neoprávněně, je podle mého názoru cíleným krokem k tomu, aby se alespoň část dotací stihla ještě vyplatit. Dopis náměstka MMR Jana Sixty je dovršením privatizace státu hnutím Agrofert. Požadujeme okamžité zastavení vyplácení všech dotací a vrácení těch, které byly vyplaceny od nabytí účinnosti zákona o střetu zájmů,“ dodala Vrecionová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Neuvažujete o žalobě na Fialu ze SPD?

Ten o vás v televizi řekl, že jste vyzval k raketovému útoku na Rusko. Budete to nějak řešit? Když ne, nemyslíte, že se do může šířit dál jako lavina, i když to není pravda. Nebo aspoň doufám, že ne, protože to by byl přeci začátek třetí světové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klčová (ANO): Změna klimatu není věc, která počká

4:32 Klčová (ANO): Změna klimatu není věc, která počká

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změně klimatu.