Vrecionová (ODS): Povedu náš europoslanecký klub

11.06.2024 16:05 | Tisková zpráva

Europoslanecký klub ODS je znovu kompletní. Zvolení europoslanci vyjádřili v pondělí 10. června podporu dosavadní předsedkyni Veronice Vrecionové v zastupování jejich klubu.

Vrecionová (ODS): Povedu náš europoslanecký klub
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová

Návrh Veronika Vrecionová dle svých slov přijala s pokorou ale i velkým závazkem. Zvolena byla následně jednomyslně. Alexandr Vondra byl ve volbě zvolen místopředsedou klubu, nově zvolený europoslanec Ondřej Krutílek bude vnitrostranicky zastávat koordinátora hlasování občanských demokratů v Evropském parlamentu.

„Výsledek voleb považuji za slušný. Je obhajobou naší dosavadní práce v Evropském parlamentu pro Českou republiku, ale i poděkováním desítkám dobrovolníků, kteří v posledních měsících každým dnem byli s námi a při nás. S radostí, závazkem i pokorou jsem přijala výzvu pokračovat v pozici předsedkyně europoslaneckého klubu ODS. Chci navázat na dosavadní budování silné pozice strany ve frakci. Pracovití kolegové Saša Vondra s Ondřejem Krutílkem mi budou velkou oporou,” řekla Veronika Vrecionová, předsedkyně europoslaneckého klubu ODS a zvolená europoslankyně.

Veronika Vrecionová pochází z Českých Budějovic. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, v lednu 1990 začala pracovat v oddělení zahraničního protokolu Kanceláře prezidenta republiky. V roce 2006 byla zvolena starostkou obce Přezletice, svůj mandát obhájila i po komunálních volbách v roce 2010. Ve stejném roce byla zvolena i senátorkou za senátní obvod Mělník. V parlamentních volbách 2017 byla za ODS zvolena poslankyní za Středočeský kraj. V Poslanecké sněmovně se zabývala zemědělskou problematikou, byla místopředsedkyní Zemědělského výboru a členkou Výboru pro sociální politiku. V roce 2019 byla zvolená poslankyní Evropského parlamentu, kde je rovněž členkou Zemědělského výboru. V červnu roku 2023 se stala předsedkyní europoslaneckého klubu ODS. Od roku 2016 je zároveň předsedkyní Spolku pro obnovu venkova, který sdružuje více než 830 členů z celé České republiky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

otřesné je slabé slovo, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusecharl , 11.06.2024 16:14:41

|  8 |  0

Další články z rubriky

Babiš (ANO): V Evropském parlamentu teď budeme hledat partnery

16:02 Babiš (ANO): V Evropském parlamentu teď budeme hledat partnery

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vystoupení europoslanců hnutí ANO z frakce Renew Eu…