Výborný (KDU-ČSL): Jako opozice se chystáme příští týden vyslovit vládě nedůvěru

18.06.2019 15:05

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný řekl na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny, že situace ve vládě je neudržitelná, a proto se poslanci opozičních stran chystají příští týden na mimořádně schůzi vyslovit vládě nedůvěru. Podle lídra lidovců nedokáže koalice vyřešit klíčové záležitosti, které se týkají dofinancování sociálních služeb, střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nebo školské reformy.

Výborný (KDU-ČSL): Jako opozice se chystáme příští týden vyslovit vládě nedůvěru
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Výborný se na jednání s předsedy opozičních stran jednoznačně shodl na tom, že aktuální situace poškozuje dobré jméno České republiky v zahraničí. „Jsme v situaci, kdy Česká republika nemá šanci dosáhnout na některé rezorty v rámci Evropské komise, a to právě kvůli potenciálnímu střetu zájmů premiéra Babiše,“ řekl předseda lidovců.

Podle něj je proto potřeba vyvolat schůzi, kde by každý poslanec sám za sebe řekl, jestli má tato vláda důvěru. „Jsem přesvědčen, že řada poslanců sociální demokracie přemýšlí, jestli tato vláda má smysl. Proto v pátek budeme předkládat tyto podpisy poslanců opozičních stran a současně očekáváme, že se sociální demokracie poradí o svém dalším postupu a v dalším týdnu vyjádří poslanci důvěru nebo nedůvěru této vládě,“ dodal Výborný.

Dofinancování sociálních služeb

Avizovaná jedna miliarda, se kterou se počítá z evropských dotací, nelze použít pro všechny sociální služby. „Krajská zastupitelstva postupně přijímají usnesení směrem k Asociaci krajů, aby vyzývala vládu k dopacení chybějící miliardy,“ sdělila první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu

22:27 Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu

Premiér Andrej Babiš ve středu 17. července 2019 vyrazil na pracovní cestu do Středočeského kraje. …