Výborný (KDU-ČSL): Jako opozice se chystáme příští týden vyslovit vládě nedůvěru

18. 6. 2019 15:05

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný řekl na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny, že situace ve vládě je neudržitelná, a proto se poslanci opozičních stran chystají příští týden na mimořádně schůzi vyslovit vládě nedůvěru. Podle lídra lidovců nedokáže koalice vyřešit klíčové záležitosti, které se týkají dofinancování sociálních služeb, střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nebo školské reformy.

Výborný (KDU-ČSL): Jako opozice se chystáme příští týden vyslovit vládě nedůvěru
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)
reklama

Výborný se na jednání s předsedy opozičních stran jednoznačně shodl na tom, že aktuální situace poškozuje dobré jméno České republiky v zahraničí. „Jsme v situaci, kdy Česká republika nemá šanci dosáhnout na některé rezorty v rámci Evropské komise, a to právě kvůli potenciálnímu střetu zájmů premiéra Babiše,“ řekl předseda lidovců.

Podle něj je proto potřeba vyvolat schůzi, kde by každý poslanec sám za sebe řekl, jestli má tato vláda důvěru. „Jsem přesvědčen, že řada poslanců sociální demokracie přemýšlí, jestli tato vláda má smysl. Proto v pátek budeme předkládat tyto podpisy poslanců opozičních stran a současně očekáváme, že se sociální demokracie poradí o svém dalším postupu a v dalším týdnu vyjádří poslanci důvěru nebo nedůvěru této vládě,“ dodal Výborný.

Dofinancování sociálních služeb

Avizovaná jedna miliarda, se kterou se počítá z evropských dotací, nelze použít pro všechny sociální služby. „Krajská zastupitelstva postupně přijímají usnesení směrem k Asociaci krajů, aby vyzývala vládu k dopacení chybějící miliardy,“ sdělila první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Zrychlení výstavby, nebo poškození životního prostředí a veřejných zájmů?

22:38 Balcarová (Piráti): Zrychlení výstavby, nebo poškození životního prostředí a veřejných zájmů?

Jakožto předsedkyně sněmovního Výboru pro životní prostředí jsem za spolupráce senátorky Jitky Seitl…