Vysloužil: Vládní koalice by měla podepsat programové prohlášení

21.06.2013 8:51 | Zprávy

Situace na politické scéně je i nadále poměrně nejistá, i když se zdá, že řešení celé krize se rýsuje. Tomu napovídá i představení kandidátky ODS na premiérku, kterou je Miroslava Němcová.

Vysloužil: Vládní koalice by měla podepsat programové prohlášení
Foto: Archiv
Popisek: Poslanec Radim Vysloužil

Přesto nyní další vývoj leží na bedrech jak ODS, tak koaličních stran a samozřejmě prezidenta republiky. Politická i veřejná diskuze se ale dle mého názoru v posledních dnech až příliš zaměřila výhradně na personálie. Rád bych k této diskuzi přidal jiný rozměr. A tím je program a cíle možné nově jmenované vlády, která bude do řádných voleb v příštím roce tuto zemi spravovat. To totiž považuji za minimálně stejně podstatné, ne-li podstatnější, než kdo bude v jejím čele stát. A to i přes to, že si Miroslavu Němcovou, kterou znám jako slušnou a zkušenou političku s nepopiratelným morálním kreditem, jako předsedkyni vlády určitě umím představit.

V současné situaci osobně považuji za nejrozumnější řešení krize vytvoření vládní koalice, která se bude nadále věnovat práci na schvalování, dopracovávání nebo tvorbě zákonů a novel, které jsou pro Českou republiku klíčové. Přes vážnost situace nepovažuji za vhodné, aby byla naše země z hlediska chodu státní správy paralyzována při nejlepším několik měsíců tím, že budou vypisovány předčasné volby, bude vedena kampaň, následně povolební vyjednávání…

Zároveň jsou pro mne ale u možné současné vládní koalice nejdůležitější cíle, které si stanoví, a schopnost jejich dosažení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.