Vystrčil (ODS): Domluvili jsme se, že se domluvíme. Já nic, já muzikant

22.04.2015 20:24 | Zprávy

„Domluvili jsme se, že se domluvíme.“ Takto lze zkráceně interpretovat středeční (dnešní) vystoupení ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a předsedy vlády Bohuslava Sobotky k problému s finální auditní zprávou auditního orgánu Ministerstva financí o stavu monitorovacího systému.

Vystrčil (ODS): Domluvili jsme se, že se domluvíme. Já nic, já muzikant
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

Jinými slovy, problém trvá, čerpání desítek miliard korun z evropských fondů je nadále ohroženo a řešení hledáme.

„Já nic, já muzikant“

Pokud někdo očekával nějaké vyvození osobní odpovědnosti nebo alespoň přiznání nějaké chyby za současný kritický stav, tak se dočkal skutečně „statečné a sebekritické“ reakce. „Žádnou chybu jsme neudělali, za všechno mohou předchozí vlády,“ tak společně reagoval pan premiér a paní ministryně Šlechtová. Škoda jen, že na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj je možné snadno dohledat, že v roce 2014 prošla příprava monitorovacího systému dvanácti kontrolami. Škoda jen, že na webových stránkách stejného ministerstva se dočteme, že například 29. ledna 2014 začal prověřovat dnes problematický monitorovací systém auditní orgán Ministerstva financí a že 17. dubna předal zprávu, která neobsahovala žádné závažné zjištění.

Sečteno a podtrženo, namísto toho, aby odpovědní přiznali chybu a vyvodili osobní odpovědnost, se zdá, že se odpovědní rozhodli, že se budou vymlouvat a že se domluví a navzájem si pokryjí záda. Prý v zájmu České republiky. Tak uvidíme.

Miloš Vystrčil
místopředseda ODS
1. místopředseda senátorského klubu ODS

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Vystrčil

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

22:01 Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

Česká tisková kancelář tento týden zveřejnila výsledky průzkumu agentury STEM, ze kterého vyplývá, ž…