Vystrčil (ODS): Eduard Stehlík reprezentuje skutečné demokratické hodnoty

29.6.2020 4:01 odp.

Do Senátu v Praze 9 a Praze 14 bude kandidovat Eduard Stehlík.

Vystrčil (ODS): Eduard Stehlík reprezentuje skutečné demokratické hodnoty
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Společný kandidát koalice ODS a KDU ČSL v senátním obvodu č. 24

„Kandidovat jsem se rozhodl, protože Senát chápu jako záruku demokratického vývoje naší země, záruku toho, že nedojde k návratu poměrů v České republice před listopad 1989. Sloužil jsem této zemi nejen jako voják takřka třicet let a jsem připraven, budou-li voliči chtít, jí sloužit i nadále. Chci, abychom v této zemi žili spokojeně a bezpečně, abychom se za ni nemuseli stydět, a aby se historie neopakovala,“ uvedl Eduard Stehlík.

„V poslední době jsme nejen svědky pokusů o přepisování dějin, ale i šíření polopravd a lží, které jsou využívány k rozdmýchávání nenávisti uvnitř české společnosti. Vidíme, že se někteří lidé pokoušejí zpochybňovat základní kameny naší novodobé státnosti, neštítí se útočit proti našim národním hrdinům, ani zpochybňovat morální integritu českého národa. Není to náhoda, vždyť již v dávné minulosti byla jedním z důležitých kroků na cestě k zotročení národa snaha vzít mu jeho významné osobnosti a hrdiny, s nimiž by se mohl ztotožnit, k nimž by mohl vzhlížet a jejichž příklad by chtěl následovat. A nejen mu tyto hrdiny vzít, ale dlouhodobým působením lží ho přesvědčit, že nikdy žádné neměl,“ doplnil důvody své kandidatury Eduard Stehlík.

„Eduard Stehlík reprezentuje skutečné demokratické hodnoty. Je to kandidát s vysokým morálním kreditem a bohatými životními zkušenostmi. Lidé jako on, jsou v dnešní době v politice potřeba více než kdykoliv předtím. Jsem si jistý, že v Senátu bude mít možnost ve své práci pokračovat a zasadit se o to, aby se historie naší země neopakovala,“ uzavírá předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil.

„Eduarda Stehlíka si velmi vážím. Je prototypem výborného senátora. Znám ho jako vzdělaného a zásadového člověka a jako historik bude pro Senát jistě velký přínosem,“ doplnil předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ramzer (ODS): Dům čp. 99 na náměstí prochází obnovou, mají v něm být byty

7:37 Ramzer (ODS): Dům čp. 99 na náměstí prochází obnovou, mají v něm být byty

Kompletní obnovou pláště prochází od března dům čp. 99 na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu, ve kt…