Vystrčil (ODS): Jak zlepšit fungování veřejné správy? Zásadní systémové změny nejsou třeba

07.06.2016 15:10

Jakým způsobem se dá zefektivnit a hlavně urychlit fungování veřejné správy? To je základní otázka, nad níž se zamýšleli pozvaní odborníci, kteří se v druhé polovině dubna sešli u pomyslného kulatého stolu v prostorách pražské Vysoké školy finanční a správní. Hlavním tématem debaty, kterou ve spolupráci se zmíněnou vysokou školou pořádala redakce časopisu Moderní obec, bylo územně správní členění státu – skladebnost správních struktur jako základní předpoklad pro optimalizaci výkonu veřejné správy v České republice.

Vystrčil (ODS): Jak zlepšit fungování veřejné správy? Zásadní systémové změny nejsou třeba
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

Nejdůležitější výstupy z diskuze, které se mimo jiné zúčastnili náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jana Vildumetzová či předseda senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Miloš Vystrčil, zájemci najdou v právě vycházejícím červnovém čísle časopisu Moderní obec. Například se dozvědí, jak vypadají čtyři návrhy ministerstva vnitra na nové řešení územně správního členění státu, z nichž vláda vybere tu nejvhodnější.


Senátor Miloš Vystrčil se z hlediska územního členění přiklání k takzvané nulové variantě. „Podle mého názoru je u nás skladebnost správních obvodů dobře nastavena a k územně správnímu členění státu není nutné přijímat zásadní změny. Jiná situace je v oblasti vlastního výkonu veřejné správy, kde je nutné konečně přistoupit k reálným krokům, které povedou k tomu, že nebude cestovat po úřadech občan, ale pouze jeho žádost. Na občanovi potom pouze bude, aby žádost podal osobně na jednom z úřadů nebo třeba i pouze elektronicky,“ uvedl senátor Vystrčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): Neekologická ekologie v EU

6:34 Fleischer (SPR-RSČ): Neekologická ekologie v EU

Politici, média, organizace se často předhánějí frázemi o ekologii a šetrném zacházení se zbožím a o…