Vystrčil (ODS): Lesní zákon a liknavost

10.11.2019 11:00

Kalamita v lesích nejen na Vysočině pokračuje. Kraj Vysočina poměrně rychle reagoval a vyčlenil na pomoc majitelům lesů až 100 miliónů korun.

Vystrčil (ODS): Lesní zákon a liknavost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Miloš Vystrčil

Ministr zemědělství senátorům slibuje, že stát nezůstane pozadu a bude také rychle pomáhat. K tomu je ale prý potřeba změnit lesní zákon a prý hodně rychle. Tak dobře, uvěřili jsme. Parlament rychle mění zákon a ejhle, ono se nic moc neděje a my se v Senátu dozvídáme, že je ten samý zákon potřeba změnit rychle podruhé. Prý proto, aby kraje mohli ještě do konce roku 2019 vyplatit vlastníkům lesů alespoň jeden a půl miliardy korun.

Poučeni první zkušeností se domlouváme s kolegou senátorem Milanem Štěchem a zjišťujeme na ministerstvu zemědělství situaci, jaká nastane, když podruhé na tu naplánovanou rychlozměnu lesního zákona přistoupíme. Jsou – budou skutečně dotčené instituce připraveny po druhé změně zákona peníze rychle vyplatit? Je ministerstvo zemědělství dopředu domluveno s kraji, že vše poběží jako na drátkách? Mám na mysli rychlé podání žádostí, jejich posouzení na krajích a následné rychlé vyplacení dotací vlastníkům lesů.

Bohužel mé výsledné pocity jsou velmi slušně napsáno smíšené. Ano sucho a lesní monokultura vykonaly své, ale přesto bohužel nemohu přístup státu označit jinak než jako velmi liknavý a vůči majitelům lesů navíc velmi krutý. Nechápu to a jsem naštvaný. Lesy jsou důležité pro nás pro všechny, a co se týká kvality života, jsou našim společným bohatstvím.

Miloš Vystrčil, krajský zastupitel, senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Rizika používání pyrotechniky jsou tak závažná, že to musíme řešit

13:49 Hamáček (ČSSD): Rizika používání pyrotechniky jsou tak závažná, že to musíme řešit

Přísnější tresty pro dealery drog i osoby, které nedodržují zákaz navštěvovat sportovní utkání. To j…